Lista ocen Kia Sephia I Sedan 1.6 i 80KM 59kW 1995-1998 (15) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 7 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Szyszon
Sedan 1.6 i 80KM 59kW
Jadł bardzo mało gazu, bo w Krakowie ok. 8 litrów. Na trasie nie wiem, bo nie jeździłem specjalnie w trasach. W zimie zużycie gazu podnosiło się do jakiś 13 litrów (myślę, że to też kwestia regulacji). Ceny przeglądów nieduże, części oryginalne bardzo drogie, zamienniki względnie ok.
~galoper
Sedan 1.6 i 80KM 59kW
5-6 na trasie, 7-9 w mieście. klocki hamulcowe w zamienniku(niem)chyba 90 zł z wymianą za pare. łączniki stabilizatora (od mazdy 323) 35 zł za szt z wymianą. czujnik licznika (używany) 60 zł, filtr pow.45, filtr ol. 25, olej mobil syntetyk.pasek rozrządu coś koło 70zł.
~wlad
Sedan 1.6 i 80KM 59kW
silnik zagazowany, więc jest tanio (ok 20 zł./100 km.) Wbrew pozorom części są tanie i łatwo dostępne (ew. zamawiane na następny dzień). Auto jeszcze starszej generacji, więc znajomy mechanik naprawia za grosze za pomocą tzw. młotka i śrubokręta.
~Boniek
Sedan 1.6 i 80KM 59kW
zdziwienie wywołuje zazwyczaj podanie ile pali:/ szkoda że zdziwienie in minus . Czy warto zakładać do tak starego auta gaz??? właśnie się zastanawiam..bo inaczej na codzienny dojazd do pracy praktycznie nieopłacalne:/
~pat
Sedan 1.6 i 80KM 59kW
Od dawna (8 lat)mam LPG więc spalanie akceptowalne, powiedzmy że średnio 8 litrów. Auto proste jak drut więc wszystko można zrobić samemu albo u \"kowala\". Zresztą nie ma co w nim robić.
~Wola
Sedan 1.6 i 80KM 59kW
w mieście rekordem było 9.3l /100, norma to 10l + (Lublin), w trasie normalnie 6.5-7l/100,a przy jechaniu w tunelu aerodynamicznym zlazłem do 5l co przeszło moje najśmielsze oczekiwania.
~adam
Sedan 1.6 i 80KM 59kW
spalanie średnie ok 9 l gazu / 100 km, rekordowo spalił 13 l ale był bardzo obciążony i jechałem 130 autostradą. Naprawy w miarę niedrogie, nie ma problemów z czesciami
~wojciech_n2
Sedan 1.6 i 80KM 59kW
Bardzo żle miasto latem 11litrów na 100km zima 13l na 100km,tyko na trasie zużycie schodziło do 7.5 litra.Rozmawiając w ASO poinformowano mnie że wszystkie Kie Sephie lubią wypić.
~L-KO
Sedan 1.6 i 80KM 59kW
Nie psuje się, pali w normie, dobry wóz. Mistrz oszczędności to nie jest, ale nie można narzekać - w 8l. na setkę w cyklu miesięcznym się mieści.
~Maylo
Sedan 1.6 i 80KM 59kW
Jak na taki mały silnik trochę łykał: Miasto ok 8 Litrów a na trasie średnio 6 Litrów.
Kia Sephia I Sedan