Lista ocen Kia Sportage IV SUV 1.6 GDI 132KM 97kW 2016-2018 (28) - Silnik

Na liście zabraknie 9 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Michał J.
SUV 1.6 GDI 132KM 97kW
Tym co najtrudniej jest ocenić w KIA Sportage 1.6 benzyna, to właśnie silnik. Z jednej strony zdecydowanie zbyt słaby. Mała pojemność, niski moment obrotowy, brak turbosprężarki i to wszystko w sporych rozmiarów aucie. Wciskając pedał gazu, odnosisz wrażenie, że ciągniesz dużą przyczepę wypełnioną gruzem, lecz wiem, że piszę to jako osoba, która przesiadła się na Sportage z dużo dynamiczniejszego auta. Jednocześnie wiem, że ten silnik właśnie...
~George
SUV 1.6 GDI 132KM 97kW
Silnik najsłabszy w gamie. Cóż powiedzieć, na pewno nie mógłby być słabszy w takim samochodzie. Wszystko zależy czego się oczekuje. Dla normalnej jazdy absolutnie wystarczający. Jeżeli ktoś liczy na efekt wciskania w fotel, to oczywiście się zawiedzie. Z praktycznego doświadczenia mogę powiedzieć, że po redukcji na 4. bieg (dwie osoby, dziecko i pełny kufer klamotów) potrafi dość żwawo przyspieszyć do 130 km/h i pozwala wyprzedzić sprawnie...
~Jakub Woźniak
SUV 1.6 GDI 132KM 97kW
Silnik niby mały, ale po mieście czy w cyklu podmiejskim sprawdza się doskonale i potrafi być ekonomiczny - tylko trzeba się go nauczyć i z nim oswoić. Jedynie w trasie, trochę brakuje, auto bez problemu pojedzie do 186km/h, jednak potrzebuje trochę czasu aby się rozpędzić. Przy delikatnej jeździe poza miastem (70-90km/h) spalanie nawet 6,2 l. Przy ostrej szybkiej jeździe autostradą (140-180km/h) spalanie ponad 13 l. Przy rozsądnej...
~Jarek
SUV 1.6 GDI 132KM 97kW
Dynamika silnika wolnossącego jednak rozczarowuje. Auto ospale się rozpędza. Trzeba wkręcać silnik na obroty, żeby dynamicznie jeździć. Na początku wielokrotnie mi gasł podczas ruszania. To przez przyzwyczajenie z Forda. Tutaj trzeba "depnąć" żeby ruszył. Po rozwinięciu prędkości podróżnej jest dobrze. Dźwięk silnika jest przyjemny, cichy.
~bidżej
SUV 1.6 GDI 132KM 97kW
Generalnie silnik trzeba ocenic pozytywnie, chociaz przy gabarytach i masie Sportage'a, wyprzedzanie trzeba zaplanowac i krecic silnik dosc wysoko, zeby wszystko przebieglo sprawnie. Niemniej jednak do 130-140km/h jest przyzywoicie. Kultura pracy w porzadku, zuzycie paliwa nie straszy.
~Epa
SUV 1.6 GDI 132KM 97kW
Cichutki, ekonomiczny, ciągnie równo od niskich obrotów. O awaryjności ciężko coś powiedzieć po miesiącu eksploatacji. Podczas jazd testowych wyczułem, że ten sam silnik ale z turbiną i z automatem dużo lepiej sprawdza się na trasie, w mieście różnica jest niewielka - jeśli chodzi o dynamikę jazdy.
~Arreus84
SUV 1.6 GDI 132KM 97kW
Nie jest złe po dieslu trochę inaczej napewno dynamika nie powala ale zle nie jest choć wyprzedzanie to redukcja na 4 i gaz w podłogę i jedzie ale na autostradzie tempomat na 100-120 i się jedzie silnika nie słychać TIRa wyprzedzić i dalej die toczyć po co więcej dla mnie Ok
~bohors
SUV 1.6 GDI 132KM 97kW
Jak na 132 kuce jest ok , na razie na dotarciu , więc go nie kręcę za wysoko , ale zdecydowanie wystarcza. W porównaniu do t-gdi na pewno ma słabszą górę, ale w okolicy 2-3 tyś jest porównywalny. Wiem bo dali mi się w salonie Kia przejechać gt-line .
~Darion
SUV 1.6 GDI 132KM 97kW
Jak już wspomniałem silnik nie jest demonem przyspieszania i prędkości ale stanowczo twierdzę że daje sobie radę. Główny problem to elastyczność na wyższych biegach a szczególnie podczas wyprzedzania. Ale po to jest redukcja i odpowiednie obroty i można.
Dziennik kosztów dla Kia Sportage IV SUV 1.6 GDI 132KM 97kW
~Pawel / Niemcy
SUV 1.6 GDI 132KM 97kW
wolnossacy, bez turbo, wiec w normalnym trybie jazdy wolno sie zbiera, ale przy redukcji biegow przy wyprzedzaniu robi swoje. Wybor tego silnika byl zamierzony , ma kult "pancernego " - zero problemow jak do tej pory.
Kia Sportage IV SUV