Lista ocen Kia Sportage IV SUV 1.6 GDI 132KM 97kW 2016-2018 (20) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 17 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~George
SUV 1.6 GDI 132KM 97kW
Nie mogę nic złego powiedzieć. Przesiadłem się z niskiego samochodu, a lubię brać zakręty dość agresywnie. Nie czuję dyskomfortu, nadmiernych przechyłów itp. Pewnie trzyma się drogi. Powiedziałbym, że układ jest dostrojony do jazdy na szosie, co paradoksalnie dla tego typu samochodu odczuwa się z kolei na wertepach, które trzeba pokonywać ostrożnie, jeżeli nie chce się czuć każdej dziury.
~Michał J.
SUV 1.6 GDI 132KM 97kW
Poprawnie. Jak na SUV w tej cenie jest całkiem nieźle. Dość sztywne zawieszenie. Nie doświadczysz efektu nurkowania nawet podczas gwałtownego hamowania. Wydaje się, że osiągnięto niezły kompromis pomiędzy miękkim, komfortowym zestrojeniem a w miarę stabilnym wchodzeniem w zakręty bez przesadnych przechyleń nadwozia.
~bidżej
SUV 1.6 GDI 132KM 97kW
Auto prowadzi sie bardzo przyjemnie, w mojej opinii duzo lepiej niz niemiecka konkurencja i jej pochodne. Zawieszenie wybiera nierownosci kulturalnie i nie daje kierowcy odczuc, ze prowadzi na prawde duzy samochod. Uklad kierowniczy typowo dla Kii jest dosc "miekki", ale w zupelnosci wystarczajaco precyzyjny.
~bohors
SUV 1.6 GDI 132KM 97kW
Sztywne zawieszenie , bardzo dobry kompromis pomiędzy prowadzeniem a prześwitem . Nie potrzebuję 30 cm prześwitu , ale to w bmw było za małe i czasami przytarłem na polnej drodze. Dziwne są hamulce , Są aż za skuteczne , dotykasz pedału i już wisisz na pasach , muszę się przyzwyczaić i lżej naciskać.
~Pawel / Niemcy
SUV 1.6 GDI 132KM 97kW
w sam raz, ani za miekki, ani za twardy, bardzo dobrze trzyma sie na drodze, tej zimy na poczatku lutego wiele aut mialo problemy z jazda (masy sniegu, lodu mrozy ) moj Sportage wszystko pokonywal bez problemow.
~Epa
SUV 1.6 GDI 132KM 97kW
Po prostu ok, nieco twarde zawieszenie, ale bardzo przyjemnie się jeździ. System utrzymania pasa ruchu świetnie poprawia komfort jazdy na autostradach i ekspresówkach - jazda nie męczy kierowcy, auto samo trzyma się swojego pasa.
~Jacek
SUV 1.6 GDI 132KM 97kW
twardość średnia ze wskazaniem na twarde, nic nie stuka i nie puka bo nowe. dobrze wybiera nierówności, ale słychać przejeżdzanie przez doły - łomot kół 225 /60 17 cali.
~Darion
SUV 1.6 GDI 132KM 97kW
Bardzo pewnie się prowadzi. Nie wychyla się na zakrętach i jedzie jak po torach. Śmiało mogę porównać do jazdy limuzynką oczywiście klasy średniej.
~ArkY69
SUV 1.6 GDI 132KM 97kW
Elastyczny, chociaż mały minus za pokonywanie poprzecznych przeszkód. Kierownica bardzo "czuła" ale można się przyzwyczaić.
Dziennik kosztów dla Kia Sportage IV SUV 1.6 GDI 132KM 97kW
~Arreus84
SUV 1.6 GDI 132KM 97kW
Pewne prowadzenie trochę sztywno ale dzięki temu daje to poczucie dobrego trzymania się drogi nawet przy szybkim pokonywaniu zakrętów
Kia Sportage IV SUV