Ocena kierowcy - Kia Sportage IV SUV

SP, 3 lata temu
Silnik 1.7 CRDi 115KM 85kW
Rok produkcji 2016
Kia Sportage IV SUV 1.7 CRDi 115KM 85kW 2016-2018 - Oceń swoje auto
Inne : Wygodnie się go prowadzi. Być może osoby mające porównanie z innymi modelami mają większe doświadczenie natomiast przez krótki czas jeżdziłem też RZV-4 z 2013r i CR-V z 2014r. Prowadzi się Kiję fajnie i nie tak topornie jak tamtymi.
Karoseria : Widoczne niestaranne spasowanie niektórych elementów
Adekwatny stosunek jakości doceny
Typowy klekot. Przy tej wersji mocy silnika zamula strasznie. Dla osób które chcą nieco bardziej dynamicznie poruszać się tym autem to istna masakra. Nie chodzi mi o wyścigi spod świateł ale bardziej o sytuacje gdy inni trąbią abyś "ruszył d**ę" bo zamulasz. Jak już trochę przeciągniesz aby w miarę dynamicznie jeździć to oczywiście przekłada się na spalanie. Auto kupiłem używane z pewnego źródła i z pewną historią. Użytkuje je od roku.
Następnym razem biorę automat bo jazda po mieście z sześcioma biegami to masakra. Tym bardziej, że jest "krótka" jedynka [przynajmniej jak dla mnie]
Prowadzi się bardzo fajnie. Za to akurat lubię ten samochód. Minusem jest jednak jazda przy większej prędkości lub przy nieco mniej korzystnej pogodzie bo staje się pod sterowny.
Podwozie w 4 letnim aucie z nalotem rdzy !! Na szczęście sama karoseria póki co bez objaw jednak mam wrażenie, że jest delikatna i pozostają nawet małe zarysowania przy niepozornych przetarciach dajmy na to krzaczków ;) Gdzie np w RAV-4 6-letniej totalnie nic. Widoczne jest też niestaranne spasowanie niektórych elementów.
Teoretycznie sporo się widzi bo siedzi się wyżej niż w typowym sedanie. Jednak przód jest tak ukształtowany, że trzeba naprawdę to auto wyczuć aby gdzieś przodem nie przytrzeć przy manewrowaniu.
Wygodny w podróżowaniu w trasie czy mieście. Wszystko w zasięgu ręki kierowcy. Dla mnie bez uwag.
Spełnia moje oczekiwania.
W pełni wygodnie przy zapakowaniu 5ciu osób
Nie wiem czy to fabryka tak pasuje auta ale przy szybszej jeździe wiatr gwiżdże w kabinie. W tej kwestii mogłoby być lepiej.
Trudno powiedzieć bo póki co nic poważnego się nie dzieje oprócz standardowych serwisów.
Zakup tego auta był brany dokładnie pod tym kątem. Cena adekwatna do jakości ale nowego z salonu bym nie brał :) Jedynie co to na mocniejszą wersję bym polował.
Póki co bez uwag, auto 4-letnie
Póki co bez uwag, auto 4-letnie