Lista ocen Kia Stonic Crossover 1.4 DOHC 100KM 74kW 2017-2019 (16) - Silnik

Na liście zabraknie 5 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~GioCor
Crossover 1.4 DOHC 100KM 74kW
Problem "Kangura" A to co Kia ma do powiedzenia !! (nie występuję wy wszystkie modele...) Szanowny Panie, Uprzejmie informujemy, że nasze lokalne działania diagnostyczne nie potwierdzają, że zjawisko ma charakter usterki, czy też nieprawidłowości. Nasi Specjaliści Techniczni dokonali szereg zapisów danych sterowania silnikiem. Analiza upewniła nas, że oprogramowanie nie posiada błędów, a wszystkie elementy wykonawcze podążają za...
~januszz4
Crossover 1.4 DOHC 100KM 74kW
Jak ktoś szuka silnika wolnossącego to z tego 1,4, 100 KM powinien być zadowolony. Prawdę mówiąc nie stwierdziłem jakiejś znaczącej różnicy w przyspieszeniach na tym silniku w porównaniu z moim Aurisem 1,6 132 KM. Nawet jeśli jest jakaś róznica, to w jeździe po mieście nie ma to wiekszego znaczenia. A zużycie paliwa w Kii okazało się rzeczywiście mniejsze. Na początku jazdy wyzerowałem wskaźnik zużycia paliwa i po zakończonym teście na...
~Dekar
Crossover 1.4 DOHC 100KM 74kW
Bardzo słaba dynamika, typowy wysokoobrotowiec, ale w tym negatywnym znaczeniu. Chcesz jechać to musisz go wkręcać wysoko. Jeżdżę przeważnie wolnossącymi beznyniakami i jest to jeden z gorszych silników z jakimi miałem do czynienia. Kultura pracy przez krótkie biegi też moim zdaniem niezadowalająca.
~KIA Stonic 1.4
Crossover 1.4 DOHC 100KM 74kW
Na początku może i trochę mulił, jak piszą niektórzy. Ale po 10-15 tys i czasem agresywniejszej jezdzie na autostradzie 140-160 km/h jakby dostał sportowego ducha :) Generalnie, pod górę zawsze trochę muli ale po płaskim z dość szybkim rozpędzeniem do 140 nie ma problemu.
~arbuz
Crossover 1.4 DOHC 100KM 74kW
100 konny motor daje na luzie rade w miescie. W trasie raczej do spokojnej jazdy, 120-130 km przez dluzszy czas to zaden problem. Odczucia dynamiki lepsze niż w innych autach o takiej mocy. ocena 4, bo nie ma 4.5 ;)
~luki_szofer
Crossover 1.4 DOHC 100KM 74kW
Bardzo słaby jak dla mnie. Ciężko przyspiesza. Żeby jechał w miarę coś trzeba go kręcić na duże obroty 4-5tys. a wtedy jest głośno w samochodzie i spalanie jest już spore.
~Kamil
Crossover 1.4 DOHC 100KM 74kW
W sumie ciężko narzekać bo ile koni jest każdy widzi, ale brak tu mocy czasem, choć do spokojnej jazdy wystarczy.
~jacek
Crossover 1.4 DOHC 100KM 74kW
Może nie jest dynamiczny, ale robi to co powinien- jeździ i to oszczędnie, średnia na sto km. 6,8l.
~Mirek
Crossover 1.4 DOHC 100KM 74kW
Jednostka przyjemna w obsłudze, w zasadzie przy tak małym przebiegu nie mam narazie na co narzekać.
~bodzio64
Crossover 1.4 DOHC 100KM 74kW
Czegoż wiecej żądać od 100 KM, auto waży ponad tonę, demonem prędkości nie może być
Kia Stonic Crossover