Lista ocen Kia Venga Mikrovan 1.6 DOHC CVVT 125KM 92kW 2009-2015 (18) - Silnik

Na liście zabraknie 12 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Andrzej32
Mikrovan 1.6 DOHC CVVT 125KM 92kW
Spalanie po mieście oscyluje w okolicach 8,00, świetna elastyczność (baaaardzo pasuje mojej żonie wrzucanie 6 biegu przy 50 km/h - diesel by się rozsypał przy takim katowaniu). Do tego fajnie "mruczy" wydech a ja jak ją czasem biorę do pojeżdżenia po mieście to mam ubaw przy startach spod świateł. Bajka. Gorąco polecam. Do tego nie ma się tu specjalnie co zepsuć bo to zwykłe DOHC.
~JANUSZ
Mikrovan 1.6 DOHC CVVT 125KM 92kW
Obawiałem się, że po poprzednim samochodzie, będę musiał częściej mieszać lewarkiem.a tu niespodzianka.Silnik wyjątkowo elastyczny. 4 bieg bez żadnych problemów od 40 km/godz, 5 - ty od 60 km/godz.Ruszanie niestety z lekkim poślizgiem sprzęgła.
~alive
Mikrovan 1.6 DOHC CVVT 125KM 92kW
bardzo przyjemna charakterystyka; do 2,5 tysiąca spokojnie (nie mylić z ospale), powyżej wyraźny przyrost momentu i mocy; trzeba tylko pamiętać, że to wysokie i stosunkowo ciężkie auto - sprinterem nigdy nie będzie;
~AW
Mikrovan 1.6 DOHC CVVT 125KM 92kW
Benzynowy silnik 1.6 spisuje się w tym aucie fantastycznie. Jest bardzo cichy, moim zdaniem dużo ciszej pracuje niż benzynowy silnik 1.4 którym jeżdziłem na testach, a do tego ma całkiem zadawalający moment obrotowy i moc.
~Tomek
Mikrovan 1.6 DOHC CVVT 125KM 92kW
Nic się nigdy nie popsuło. Silnik super, nie bierze grama oleju, cichy przy spokojnej jeździe. Super. Spalanie w mieście 9-9,5 (non stop korki-Warszawa) Poza miastem 6,5-8,0 ( 110-140km/h)
~SBartosz
Mikrovan 1.6 DOHC CVVT 125KM 92kW
5 lat bez problemu. Regularna wymiana oleju, filtrów. Moc silnika jest jak MOC Jedi. Jest, ale nikt jej nie odczuł. Wyprzedzanie trzeba wcześniej zaplanować, gdy na pokładzie jest komplet pasażerów.
~Slawek Olesnica
Mikrovan 1.6 DOHC CVVT 125KM 92kW
Silnik 1,6 DOHC lubi wyzsze obroty - wowczas pokazuje pelnie swej mocy. Jednak spokojna jazda do 100 km/ h tez jesr przyjemna. Silnik bardzo elastyczny. Realne spalanie w cyklu mieszanym na poziomie 6,7 l
~Michał C.
Mikrovan 1.6 DOHC CVVT 125KM 92kW
Na co dzień jeżdżę dwulitrowym Dieslem więc ciężko mi oceniać wolnossącego benzyniaka - przy trzymaniu na wysokich obrotach ma "kopa", ale nie do tego to auto służy :) Spalanie 6-10 litrów.
~Dżejmson
Mikrovan 1.6 DOHC CVVT 125KM 92kW
Silnik dosyć głośny przy wyższych obrotach, ale porównywalny z silnikiem Hondy. Czasem z trudem się rozpędza z pierwszego biegu, wydaje się niemrawy. Poza tym wszystko ok, bardzo cichy przy niskich obrotach.
~w_lker
Mikrovan 1.6 DOHC CVVT 125KM 92kW
Dynamiczny z zadowalającym spalaniem. Nie jest to demon prędkości ale jest bardzo elastyczny. Moc ma w sam raz (nie poleciłbym raczej 1.4).
Kia Venga Mikrovan