Lista ocen Łada Niva (55) - Układ jezdny

Na liście zabraknie 45 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Lukas
2131 1.7 i 81KM 60kW
Prowadzi się niezbyt stabilnie, auto z racji wysokiego środka ciężkości ma tendencję do lekkiego \"galopowania\" na wybojach i przechyłów w zakrętach ale to nie rajdówka i po prostu trzeba jeździć spokojnie. Ta charakterystyka wynika też z raczej miękkiego zawieszenia (zaskakująco komfortowe jak na prostą terenówkę). Dużo też zależy od opon, ja u siebie zmieniłem na szersze Good Year ATR w zimie i BF Goodrich Long Trail w lecie - zdecydowana...
~marcin
21312 1.8 82KM 60kW
Jak dla mnie bomba. 22cm prześwitu , napęd na cztery łapy. Jestem jedyną osobą która nie narzeka na zimę u mnie na osiedlku. I to pomimo braku odśnieżania. W największe mrozy i śniegi wsiadam, odpalam, jadę do pracy. W zeszłym roku odwoziłem do pracy dwoje sąsiadów. Oni mają VW Borę - i biedaczka nie dała rady.
~salubris
2131 1.7 i 81KM 60kW
Przy przebiegu 20 tys km zalecono wymianę swożni wahaczy (góra, dół), końcówki drążka oraz drążek środkowy (luzy - sporadycznie wjeżdżam w lekki teren !). Po wymianie okazało się, że wszystko trzeszczy a luzy zrobiły się jeszcze większe. Właśnie szukam slepu z dobrymi częściami ?
~lysy6961
2121 1.7 78KM 57kW
Wersja 3 drzwiowa jest krótka więc na nierównościach trochę podskakuje. Zaletą jest ze jak zapomniałem o pewnym zakręcie i przy 70km/h zeskoczyłem z drogi na łąkę to się nic nie urwało i nie pogięło. do tej pory śmigam i testy na stacjach diagnosycznych przechodzę.
~zenon75@wp.pl
2131 1.6 76KM 56kW
Opony 205x16 4x4 Mud Terrain na alu (wys.74 cm ) dzięki czemu lepiej wygląda , trochę szybciej jeździ a nie traci w terenie.Zawieszenia i mosty sprawują się bez zarzutu.Sprężyny i teleskopy radzą sobie tak samo dobrze z krawężnikiem +15cm(studzienką -10cm)co 40 cm murkiem.
~MrHunter
2131 1.6 76KM 56kW
W terenie potrafi więcej niż nie jeden japończyk z salonu, a jesli chodzi o asfalt... to doskonałe auto na koleiny, dziurawe drogi i zimy stulecia ;) kiedy inni stoją w garażu można jechać z normalną prędkością (pod warunkiem posiadania odpowiednich opon oczywiście)
~Bartek Wloclawek e-mail bartus-1987_1987
2131 1.7 i 81KM 60kW
O ile jest dobrze ustawiona moze byc ...troche podskakuje na nierównosciach poprzecznych ale jesli chodzi o dziury to nie ma lepszego samochodu ...nawet nie trzeba zwalnaic ,resory piórowe i spreżyny ..dopiero wyrwy albo jazda po polu moze nami wzruszyc .
~Mietek
2131 1.7 i 81KM 60kW
Moja Niva ma oryginalne wspomaganie od ZF. Kierownicą kręci się lepiej niż w niejednym Mercedesie :D do tego auto prowadzi się bardzo przewidywalnie. Zasłużone 5 gwiazdek.
~Franek
2131 1.7 79KM 58kW
Jak w terenówce, szału nie ma. Na pewno plusem w zimę jest stały napęd na cztery koła. Układ jest jednak nieprecyzyjny (jak na osobówkę, w kontekście terenówek - standard).
~Tadeusz
2131 1.7 i 81KM 60kW
Dość mocna i prosta konstrukcja.Przy podstawowej wiedzy o mechanice, wszystko można zrobić samemu.Pierwsze wymiany(auto używane intensywnie w terenie)przy 50000km.