Lista ocen Łada Samara 2109 1.3 64KM 47kW 1988-1997 (64) - Skrzynia biegów

Na liście zabraknie 81 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~Lukaski
2109 1.3 64KM 47kW
Obleci. Jak się wprawić to biegi wchodzą dość gładko. Zgrzytnie czasem 'dwójka'. Wymiana oleju powinna rozwiązać problem. Ogólnie nie narzekam. Jest 'piątka', a to duży plus na dalsze trasy. Raz siadło sprzęgło, z powodu specyficznego wyjeżdżania z garażu pod górkę, na lekkim półsprzęgle, aż w końcu zatarło się na amen. Wymiana (bez wyjmowania silnika!), zmiana miejsca garażowania i do dziś zero problemów.
~8szymon8
2109 1.3 64KM 47kW
Z pewnością gdybym wymienił sprzęgło które było już na wykończeniu byłoby lepiej, ale i tak można pochwalić skrzynię biegów. Przełożenia były w porządku. Spokojnie można było rozhulać na 3 biegu samochód do 100km/h by zakończyć pobijanie rekordów na 150km/h (na V biegu). P.s. mój rekord to 175km/h ale z górki ;)
~fredek
2109 1.3 64KM 47kW
Ech ten wsteczny, ile to razy czlowiek uslyszy ten zgrzyt zanim sie naucz gdzie on sie znajduje..... mogli zrobic tak jak np. w Oplach ze najpierw trzeba podniesc drzwigienke... takto ok. jak na 15 lat i taki przebieg to narpawde jest niezle.
~sakramakra
2109 1.3 64KM 47kW
Wsteczny w miejscu jedynki (mocno denerwujące) . Mój samochód ma uszkodzony synchronizator miedzy 1 a 2 więc startowanie jest utrudnione, jak dla mnie 4 jest za długa więc przyspieszenie przy większych obrotach wykluczone, 5 jest ale jakbyjej nie było.
~intruder2600
2109 1.3 64KM 47kW
Ogolnie skrzynia ok, ostatnio mam problemy wrzuceniem pierwszego biegu na swiatlach i musze ruszac w dwojki, zgrzyt przy wrzucaniu dwojki z jedynki to juz klasyka a wrzucajac wsteczny to juz wogole cos a´la stary Żuk :D
~Maciek
2109 1.3 64KM 47kW
Biegi wchodza dobrze, chociaz skrzynia mogla by pracowac troszke ciszej . Dla mnie najwiekszy atut tej skrzyni to bezawaryjnosc i dlugie przelozenia, ktore przydaja sie przy wyprzedzaniu . na dwojce mozna wycisnac 110 km/h
~Grzegorz
2109 1.3 64KM 47kW
Tylko 4- biegowa. Gdyby byla pięciobiegowa ............ :). Troszke slabe zabezpieczenie wstecznego biegu (nalezy pokonac tylko niewielki opor, co czesto prowadzi do pomylek z jedynka).
~Szauszau
2109 1.3 64KM 47kW
przez feralnego mechanika muszę teraz słuchać dziwnych odgłosów dochodzących z wnętrzności skrzyni-ogólnie mówiąc jak dla mnie przełożenia mogą być
~maxbox
2109 1.3 64KM 47kW
nigdy problemów , tylko nie wolno zalewać olejem przekładniowym ,w zime nie da sie wbić biegu - tylko silnikowy jak mówi producent
~Piotrek
2109 1.3 64KM 47kW
Żadnych problemów. Biegi nie wchodzą rewelacyjnie lekko w porównaniu do aut zachodnich, ale to wyłącznie kwestia przyzwyczajenia.
Łada Samara 2109