Ocena kierowcy - Lancia Lybra Kombi

Silnik 2.4 JTD 135KM 99kW
Rok produkcji 2001
Lancia Lybra Kombi 2.4 JTD 135KM 99kW 1999-2002 - Oceń swoje auto
Silnik : Jest boski.
Rewelacja - polecam, ale podobno trzeba uważać na poszczególne egzemplarze, więc przed zakupem warto dokładnie wszystko sprawdzić, ale jak trafisz tak jak ja na udany to JEST SUPER!!!
2,4jtd to prawdziwa elegancja i jednocześnie demon, w życiu nie jeździłem samochodem z silnikiem, który miałby taką kulturę pracy. Przy wyższych obrotach brzmi rasowo (5 cylindrów). Najważniejsze, przy tym silniku nic się nie psuje, może dlatego, że nie jest wysilony. Naprawde najlepszy element Lybry.
Ogólnie ok, ale brakuje mi 6 biegu na autostrade i czasami przy zimnym silniku cieżko wchodzi jedynka i potem dwójka, ale to pewnie przez gęsty olej jak jest zimny. Duża moc więc też długie biegi, ciężko czasami w mieście na trójce pojeździć :) a na trasie na piątce, bo wrzucam ja tak przy minimum 90km/h, żeby silnik miał odpowiednie obroty.
Bardzo komfortowe zawieszenie. Na zakrętach pomimo tego trzyma pewnie. Jedynie przy bardzo nierównej drodze i dużej prędkości (minimum 90km/h) zaczynamy czuć się jak w łódce, ale nie wpływa to na bezpieczeństwo jazdy.
Nie miałem nigdy problemów w tym temacie. Jak długo pada to szyby parują (pewnie jak w każdym samochodzie), ale jest 2-strefowy klimatronik, który skutecznie ususza powietrze. Ponadto możemy włączyć funkcję odparowywania szyb, która w kilka sekund pozwoli nam wyjechać z parkingu.
Wg mnie super. Wszystko na miejscu. Osobiście nie potrzebuje dużej ilości schowków. Natomiast 3 gniazda prądu to jest coś (2 w kabinie, z przodu i z tyłu, i jedno w bagażniku).
Rewelacja. 2-strefowy klimatronik daje rade :)
Jak w klasie wyższej.
Doskonałe, specjalnie dla potrzeb systemu nagłośnieniowego BOSE.
Miasto najgorzej bo w dużym korku 9,5, w normalny dzień około 8,2. Trasa przy 90km/h 4,9, normalnie bez względu na wyprzedzanie i włączoną klimę to tak 5,3-5,8. Autostrada 130km/h - 6,0, 160km/h - 7,2. Średnie spalanie wg komputera na przestrzeni kilkudziesięciu tyś. km wyszło 6,4! To chyba rewelacja zakładając, że jeżdże równie dużo w mieście jak i na trasie a mieszkam w dużym mieście ponad 500tyś mieszkańców.
Też rewelacja, bo samochód niedoceniany i stosunkowo tani.
Brak oprócz tego co ktoś kiedyś nie zrobił, teraz nic się nie psuje.
Tylko normalne zużycie i o dziwo wygodne zawieszenie a daje rade na naszych drogach. Po 50tyś km tylko stabilizator z przodu, jeden wahach (wcale nie wymieniałem parami i ten drugi już 2 lata i nie pada, i jedna końcówka drążka kierowniczego) I TO TYLE PRZEZ 3 LATA I 60TYŚ PRZEBIEGU!

On - zużycie paliwa dla silnika 2.4 JTD 135KM 99kW [l/100km]

6,1