Ocena kierowcy - Lancia Lybra Kombi

fotograf@sebastiankaczorowski.com, 13 lat temu
Silnik 2.4 JTD 135KM 99kW
Rok produkcji 2000
Lancia Lybra Kombi 2.4 JTD 135KM 99kW 1999-2002 - Oceń swoje auto
Na obecną chwilę jest to moje najlepsze auto z dotychczasowych a jeździłem już kilkoma. Auto ma bardzo dobre wyposażenie, świetne materiały i to coś :)
Jest to mój pierwszy diesel więc nie mam porównania ale wydaje mi się że osiągi i spalanie są na dobrym poziomie.
Wszystko w najlepszym porządku. Biegi wchodzą bezproblemowo.
Dobrze się prowadzi, na nierównościach nie hałasuje. Jak na auto rodzinne zachowanie zawieszenia bardzo dobre.
Widoczność do przodu i na boki bardzo dobra. Lusterka odpowiednich rozmiarów. Jeśli ktoś parkuje tyłem na lusterka to ok, w innym przypadku polecam zamontować czujniki cofania.
Tu właściwie same plusy. Wszystko pod ręką. No może jedynie usytuowanie włącznika podgrzewania siedzeń i przełącznika regulacji lędźwiowej siedzenia mogło by być w lepszym miejscu.
Wentylacja i ogrzewanie bardzo dobre.
Jak na w sumie nie duże auto przestrzeni jest bardzo dużo. Przy moich 188cm wzrostu nie mam najmniejszego problemu ze znalezieniem odpowiedniej pozycji za kierownicą. Bagażnik też jest odpowiednich rozmiarów.
Wyciszenie z zewnątrz jest bardzo dobre, ledwo słychać przejeżdżające obok auta. Mam natomiast małe zastrzeżenia co do wyciszenia silnika. Jest on dość mocno słyszalny w kabinie.
Wydaje mi się że jest dobrze. W trasie nie miałem okazji sprawdzić, ale w trakcie jazdy mieszanej podczas dojazdów do pracy (60km, pół trasy miasto a druga połowa to powiedzmy droga dojazdowa do miasta) średnie spalanie wychodzi ok 6,5l/100km. Przy jeździe po mieście bez korków ok 7,5l/100km.
W tej klasie aut, w takiej opcji wyposażenia i takich osiągach za takie pieniądze nic lepszego się nie kupi.
Po kupnie auta jedynie co wymieniłem to termostat, rozrząd, pasek wielorowkowy z napinaczem. Innych usterek nie stwierdziłem. A no może jedną. To częsty przypadek w Lybrach, nie działa tylna wycieraczka.
Poważnych usterek jak na razie brak, ale użytkuję auto stosunkowo krótko więc nie wiem jak będzie dalej, mam nadzieję że tak samo jak do tej pory.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.4 JTD 135KM 99kW [l/100km]

6,9