Ocena kierowcy - Lancia Lybra Kombi

Toper, 14 lat temu
Silnik 2.4 JTD 150KM 110kW
Rok produkcji 2002
Lancia Lybra Kombi 2.4 JTD 150KM 110kW 2002-2006 - Oceń swoje auto
Inne : Całość. Jak ten już zajeżdżę, a zamierzam nim długo jeździć, przynajmniej do 300.000km to kupię znowu Lybrę :-) Mam go 3 lata i dalej lubię nim jeździć :-)
Zawieszenie : znowu coś stuka, pewnie łączniki stabilizatora. Najczęściej 20-30zł sztuka kosztują.
Tak jak piszę poniżej polecam wersję 1.9 i 2.4 od rocznika 2002. Wtedy poza bajerkami w stylu klimatyzacja automatyczna dwustrefowa, podświetlanie wszystkiego co się da, łącznie z przyciskami na kierownicy :-) ma się również ASR+ESP. Silnki mają od 2002 odpowiednio 115 lub 150KM(1.9;2.4). Ja mam 2.4 150KM i gorąco tą wersję polecam. Samochód w full wypasie może mieć takie dodatki jak xenony, fotele z pamięcią ustawień, czujnik deszczu itp.
Polecam tą wersję Lybry. Od 2002 roku mamy: w 1.9 115KM a w 2.4 150KM. Odniosę się do 2.4 136KM, bo z takim porównywałem moją. Ta słabsza 2.4 jest w subiektywnym odczuciu dużo mniej spontaniczna. Jeździ dobrze, przyśpiesza dobrze, ale nie ma tego pazura. Wersja 150KM jest zrywna, lepiej reaguje na gaz dużo przyjemniej się nią jeździ. Polecam roczniki od 2002 w górę.
Skrzynia jak skrzynia. Nie mam do niej uwag. Działa OK. Szkoda, że nie było 6 biegowej. Zapaleńcy mogą sobie przełożyć z Alfy 166 skrzynię 6-tkę.
Zawieszenie jest dostosowane do charakteru samochodu. I znowu, od rocznika 2002 w serii jest ASR+ESP (nie mówię o ABS, bo ten jest zawsze). Więc znowu: warto poszukać rocznika 2002.
Jak to w kombi, bardzo dobra w każdą stronę. Moim zdaniem nie ma się do czego przyczepić.
Wygodnie, ja się czuję znakomicie, a przejechałem już nią prawie 90.000km (w 3 lata). Brakuje mi większej ilości schowków.
Niektórzy narzekają na parowanie szyb. Ja nie, po prostu zawsze mam klimatyzację włączoną na auto i klimatyzacja sama dba o klimat we wnętrzu, w tym i szybami. Sporadycznie z powodu parowanie włączam ręcznie nawiew na szybę przednią.
Ani kierowca ani pasażerowie nie narzekają :-) więc chyba jest OK
hm... wersja 2.4 136KM podczas przyśpieszania była cichsza. Jakoś ciszej ten silniki chodził. Wersja moja, 150KM jest, podkreślam przy przyśpieszaniu, głośniejsza. Ale jakoś specjalnie to nie przeszkadza. Podczas normalnej jazdy, fajnie, cicho, spokojnie. Powyżej 120km/h robi się trochę głośniej.
Spalanie waha się pomiędzy 6,5 a 8,5. Najczęściej jest pomiędzy 7 a 8 l/100km. Myślałem, że będzie mniej, ale w końcu to nie Punto 1.9JTD, które pali 5,5 i waży 400kg mniej przy silniku 85KM (swoją drogą to Punto to super samochodzik:-) )
Nie ma konkurencji w tej kategorii :-) Wcześniej byłem sceptycznie nastawiony do gadek o "jakości tworzyw i wykończeniu". Zmieniłem zdanie od kiedy mam Lybrę. To naprawdę robi różnicę. Wykończenie i montaż jest super. Polecam!
Głównie robię zawieszenie... Poza tym nie ma uwag, tylko eksploatacja.
Brak poważnych awarii. Pamiętajcie: dobrze sprawdźcie "swój" egzemplarz przed zakupem! Najgorzej jak ktoś kupi szrota i potem ma pretensję, że samochód się psuje... ale to się tyczy każdej marki i modelu, tyle że dziwnie jakoś Włoskim markom się za to obrywa najbardziej...

On - zużycie paliwa dla silnika 2.4 JTD 150KM 110kW [l/100km]

7,2