Ocena kierowcy - Lancia Lybra Kombi

Silnik 2.4 JTD 150KM 110kW
Rok produkcji 2003
Lancia Lybra Kombi 2.4 JTD 150KM 110kW 2002-2006 - Oceń swoje auto
Układ elektryczny
Jeździłem swoją Liberką prawie 2 lata i szczerze polecam. Bardzo miękka i wygodna, super nagłośnienie Bose, idealna w trasy zwłaszcza z silnikiem 2.4. Mechanicznie nie ma z nią problemów, szwankuje tylko elektryka. Padł mi alternator, podnośnik tylnej szyby i mechanizm wycieraczek. Czasem zapalają różne kontrolki na desce, po czym same gasną. Oświetlenie we wnętrzu czasem nie łączy i robi się stroboskop. Za to silnik dzwon, mój egzemplarz praktycznie nie pobierał oleju. Przy -17 stopniach odpalał bez problemu. Karoseria ocynkowana, więc jeśli nie była bita to nie będzie korozji. Korodują tylko progi zewnętrzne. Ja w swojej wymieniłem całe progi od razu po kupnie i miałem spokój. Ceny części przeciętne. Samochód nie jest drogi w utrzymaniu, chociaż marka jest mało znana w Polsce i może wydawać się egzotyczna. Nic bardziej mylnego.
Dzięki 5 cylindrom bardzo fajnie brzmi jak na diesla. Moc wystarczająca do sprawnego wyprzedzania. Odpalał zawsze za pierwszym razem. Nie hałasuje w trasie. Po czipie można mieć 170-180 koni.
Dobrze zestopniowana. W trasie przy 140kmh mamy tylko 2700 obrotów na piątce. Na zimnym silniku jedynka wchodziła z oporem. Po rozgrzaniu ten defekt zanikał.
Zawieszenie wielowahaczowe bardzo komfortowe, a jednocześnie można było czuć się pewnie w zakrętach. Żadnych przechyłów czy innych sensacji. Samochód wręcz płynął.
Poza tymi nieszczęsnymi progami do reszty karoserii nie mam zastrzeżeń. U mnie lakierowana była tylko maska. Reszta w oryginalnym lakierze bez oznak korozji. Nieźle jak na 15 letnie auto.
Wszystko na swoim miejscu. Minus za oparcie tylnej kanapy, której nie da się złożyć do końca, przez co nie ma płaskiej powierzchni ładunkowej. Nie można w pełni wykorzystać zalet nadwozia kombi.
Klimatyzacja praktycznie bezobsługowa, z czego słynęły już Kappy. Nie robiłem przy niej nic poza regularną wymianą filtra kabinowego. Dwustrefowa z nawiewem na tył i z programem szybkiego odparowania szyb. Rewelacja
Bez zastrzeżeń. Silnik słychać dopiero powyżej 150kmh.
Spalanie 5.5-6.5 na 100. Ceny części przeciętne.
Cena śmieszna za komfort jaki ten samochód oferuje. Jak w aucie o klasę wyżej.
Czasem coś trzeba wymienić jak w każdym używanym aucie. Dokucza tylko elektryka, reszta to standard.
Raz mi stanął w trasie jak padł alternator. Poza tym nie miałem większych problemów.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.4 JTD 150KM 110kW [l/100km]

5,8