Lista ocen Lancia Lybra Sedan (75) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 62 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~gov
Sedan 1.8 16V 131KM 96kW
Żywiołem Lybry jest trasa. Przy 120km/h spalanie to 6,5-7,0l (sprawdzone). W mieście nadrabia statystyki zużywając 10-11l... gazu. Tak, zagazowałem piękną Włoszkę. Wiem, gaz do zapalniczek, ropa do cięzarówek itp. Sto lat temu mawiano "pojazdy bez koni? przecież to szaleństwo!";). Uważam, że dobrze dobrana instalacja LPG po porządnej regulacji nie wpływa negatywnie na osiągi i trwałość silnika. Tu mała dygresja. Mało który "gazownik"...
~osmend@wp.pl
Sedan 1.6 16V 103KM 76kW
no niestety z tym ciezarem z tym malutkim silnikiem z dual klima wlaczona non stop i ciezka noga wychodzi tego w miescie 11-12 litrow ale na trasie to jest bomba 8 l. Ten samochod jest idealny na wloskie sloneczne autostrady spalal przy 120-140 8 litrow - jeszcze raz osiem litrow paliwa lecz omijajcie miasta z korkami bo wtedy nalezy wylaczyc komputer ze spalaniem no chyba ze chcecie ogladać 25l na wyswietlaczu.
~MACZEK75
Sedan 2.4 JTD 150KM 110kW
największa radość zurzycie paliwa w mieście na poziomie 8-8,5 litra poza miastem 6,5 (na autostradzie w Niemczech to samo ale przy prędkościach rzędu 160-220 km/h) prawdziwa rewelacja ,naprawdę przy tej mocy zużycie paliwa jest wręcz śmieszne, koszty eksploatacji takie jak dla Fiatów czyli nie za wysokie (porada dla użytkowników Lancii po gwarancji , korzystać z serwisu Fiata jest tańszy).
~Limak
Sedan 1.6 16V 103KM 76kW
Duzo elementow w zawieszeniu powoduje wieksze koszty, ale rekompenduje to prowadzeniem. Innych napraw nie przeprowadzalem. Odpukac;-) Ale z tego co sie orientowalem - cenyt na poziomie akceptowalnym. Z ciekawostek: tlumik jest praktycznie poza ASO nie dostepny. Minimalne spalanie w trasie: 5,9. Srednio 6,3-7,2 w trasie bezproblemowo mozna osiagnac. Rosne gwaltowanie w miescie.
~Tomisław
Sedan 1.9 JTD 105KM 77kW
jeżeli chodzi o zużycie paliwa jest ok, jedyny plus silnika, jeżeli chodzi o resztę tragedia, zawieszenie i wyżej wymienione wachacze, spinki do szyb które co chwila pękają, łozyska które wiecznie huczą, kasowanie komputera, choć ja już na to kłade lage, tyle że deska świeci się jak choinka, co gorsza części które nie są od fiata tanie nie są !!
~YOGI
Sedan 1.9 JTD 115KM 85kW
auto swoją wagę ma.... ja lubię depnąć, choć równie chętnie jadę majestatycznie przez miasto, wiadomo, zależy od dnia :-) Poprzednia Lancia Delta paliła mało, Lybra również kroku dotrzymuje, jedna uwaga... nie tankować byle gdzie! Oszczędzanie się zemści, to samo tyczy się oleju, Włoszka jest pod tym względem wymagająca.
~GTI AUTOHANDEL GRZEGORZ IWANICKI
Sedan 1.9 JTD 105KM 77kW
4.2 NA TRASIE STANDARD MIASTO5.3 Z KLIMĄ 160-180KM/H5.3 L ROPY CO DO CENY CZĘŚCI TO SĄ ONE TAŃSZE D NIEMCÓW CZY JAPOŃCZYKÓW PRZYKAD STABILIZATOR NOWY450ZL,FILTR POWIETRZA+OBUDOWA 178ZL,POMPA DO WSPOMAGANIA 600ZL POMPA WTRYSKOWA KUPONA NIE W SERWISIE NOWA1500ZL ZNAJDŻCIE MI TAŃSZE TE SAME CZĘŚCI DO INNYCH AUT
~Przemek
Sedan 1.9 JTD 105KM 77kW
Paliwo: trasa 4,8 l/100km, miasto latem 7,8 l/100km, miasto zimą 10,0 l/100km Naprawy w różnych cenach. Zderzaki są drogie, układ wspomagania kierownicy również i warto przy 10 letnim samochodzie poszukać używek których na rynku jest sporo.
~m009
Sedan 1.6 16V 103KM 76kW
Spalanie w stosunku do masy auta i pojemności rewelacja. Cena auta używanego bardzo niska, a wyposażenie bogate. Naprawy nie są raczej zbyt kosztowne. Części, które pochodzą od Fiata bardzo tanie, te dedykowane tylko do lancii trochę droższe, ale i tak tanie.
~Bartek
Sedan 2.4 JTD 135KM 99kW
jak na taką masę, pojemność i wielkość silnika wydaje mi się, że nei ma co narzekać. na trasie zużycie nie odbiega od kompaktowych diesli, a po mieście osiem i pół litra w korkach to chyba też nie nazbyt dużo dla uciągnięcia sporej przecież masy...
Lancia Lybra Sedan