Lista ocen Lancia Lybra Sedan (72) - Wentylacja i ogrzewanie

Na liście zabraknie 65 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~gov
Sedan 1.8 16V 131KM 96kW
Parujące szyby - w lybrze temat rzeka. Sytuację ratuje nieco regularne wymienianie filtra kabinowego. Nie każdy może pogodzić się z myślą, że klima przydaje się nie tylko w upały;). Magiczny przycisk czasowego nadmuchu na szyby (uruchamiający też czasowo ogrzewanie tylnej szyby i lusterek) to rzecz bardzo przydatna. Poza tym ukłąd ogrzewania skonstruowany jest bardzo sprytnie. Zimą oszczędzi pasażerów uruchamiając płynnie pracę wentylatora...
~Stanisław
Sedan 1.8 16V 131KM 96kW
Climatronic dwustrefowy w praktycznie każdej Lybrze pozwala na utrzymanie optymalnej temperatury. Praktycznym dodatiem jest jeden włącznik odparowywania szyb, ogrzewania tylnej szyby i lusterek wstecznych - w zimie przydatne, ale najczesciej wcześniej odparowywanie włączy się samo, bo w wielu egzemplarzach (np w moim) jest czujnik zaparowanych szyb. Niby drobiazg, ale bardzo praktyczny.
~Marek ( madamaxx )
Sedan 1.8 16V 131KM 96kW
Klimatyzacja dwustrefowa świetnie chłodzi, powiedział bym nawet że lepiej chłodzi w lecie niż grzeje w zimie. Jeżeli chodzi o ogrzewanie mogło by być troszkę bardziej wydajne. Poza tym ok. Automatycznie nastawia gdzie w danym momencie będzie dmuchać. Bardzo przydatną funkcją jest funkcja szybkiego odparowania szyb
~petrusm@wp.pl
Sedan 1.8 16V 131KM 96kW
W czasie deszczu, zwłaszcza latem, parują szyby. Inni też opisali na forach ten problem. Nie znalazłem na to sposobu. Całe auto utrzymuje jednakową temperaturę. Dwustrefowa klimatyzacja + kanał na tył auta. Po zakupie i na początku sezonu letniego sprawdzałem - wszystko OK, zawsze działało.
~Mariusz
Sedan 2.0 20V 150KM 110kW
Działa bardzo dobrze , ale trzeba dokładnie sprawdzić działanie wszystkich stref chłodzenia/grzania bo jak coś nie działa to trzeba rozbierać całą deskę rozdzielczą. Dramatu nie ma, ale po co?
~Tomisław
Sedan 1.9 JTD 105KM 77kW
tutaj nie mam zastrzeżeń jako żę to diesel to wiadomo w zimie chwile się grzeje, ale jako tako jest ok, niekiedy miałem problem z skierowaniem nawiewu tam gdzie chciałem, ale po jakimś czasie się udawało !
~yyllaaw@poczta.onet.pl
Sedan 1.8 16V 131KM 96kW
mały problem z parowaniem bocznych szyb, brak ustawienia jednoczesnego nawiewu prosto na wnętrze i na przednią szybę, bbardzo słabo działa klimatyzacja na pasażerów tylnej kanapy
~GTI AUTOHANDEL GRZEGORZ IWANICKI
Sedan 1.9 JTD 105KM 77kW
TU BÓL ZAWSZE PARÓJĄ SZYBY GDY PADA DESZCZ TAK PRZY 0- 5STOPNIACH C ALE KLIMATRONIK DZIAŁA SUPER DO 240000 NIC SIĘ NIE ZEPSUŁO ANI ZAWIESIŁO
~Maciej
Sedan 2.0 20V 150KM 110kW
jak już działa to ok - ale ma takie napady, że włącza chłodzenie zimą aż do wyziębienia samochodu - wymieniałem centralkę, ale nic nie dało
Dziennik kosztów dla Lancia Lybra Sedan
8,9
10,3
~m009
Sedan 1.6 16V 103KM 76kW
Szybko się nagrzewa, przy włączonej klimie szybko szyby odparowywują, ale niestety przy wyłączonej w zimie jest kiepsko.
Lancia Lybra Sedan