Ocena kierowcy - Land Rover Discovery I

Land Rover Discovery I 2.5 TD 113KM 83kW 1990-1998 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Karoseria : Aluminium nie rdzewieje ale sie utlenia..wkurza
Silnik : Cieknie olej
Przeniesienie napędu : Jesli sie dba to sie nie psuje ale trzeba DBAĆ!
Świetne auto w teren i na codzień. Czuje sie luksus i porządną bryke. Niestety ekonomika i drobne usterki troche to psuja. Ale nie ma takiego auta które umie tyle w terenie i mniej pali (samuraj zarł mi 10 l benzy na sete a był 10 x mniej wygodny). Gdyby nie to ze dalsze modele były juz naszpikowane elektronika i hydraulika kupiłbym next model.
W Disco moc czuje się w błocie i śniegu kiedy włącza się turbina i wszystko dookoła(żaby, błoto itp.) zaczyna latać. niestety wyprzedzanie TIRA to walka o zycie. Ekonomika to 10-12 litrów na setke.Zauważyłem ze styl jazdy nie ma duzego wpływu na spalanie. Jakbym nie jechał disco pali tyle samo:-)
Automat starej daty dobry w teren( nie martwie sie na którym jestem biegu tylko daje gazu i kręce kierownicą), i do spokojnej jazdy po asfalcie. Przy \"dynamicznej\" jezdzie szarpie i juz nie jest tak miło. Ale polecam wersje z automatem ze wzgledu na komfort podrózowania.
Nie mam pytań, Jest super. Śnieg(warunek dobre zimowe opony a nie A/T), błoto, asfalt, piach, stawy i bvajora, disco jedzie jak po szynach.
Siedzimy wysoko, dach przeszklony(2 szyberdachy), dookoła wszystko widac. Uwaga na martwa strefe z tyłu.
Jak na auto z 95 roku jest super. Komfort, luksus, wszystko pod ręką. Jasna tapicerka , jasne wnetrze ...super.
Nigdy nie maiłem tu jakichs krytycznych uwag.
Jak na terenówke jest bardzo dobrze. Moje dzieci kochaja to auto.
Jak na rasowe auto w teren jest bardzo dobrze
Niestety przy dzisiejszych cenach ropy jazda Disco jest luksusem na który coraz czesciej jest po prostu szkoda kasy.
Landryny trzymaja cene. Sprawdza sie powiedzenie że kupujac auto terenowe kase dzielimy na 3 czesc. Pierwsza to zakup auta, druga doprowadzenie go do stanu uzytecznosci a trzecia to exploatacja.
To co w Disco boli najbardziej. Wycieki...(znaczenie terenu:-), korozja, drobne elektryczne pierdołyu..
Nie jest źle. Auto stare, pewnie wiele przewszło a jezdzi. Stary diesel słabo pali na wiekszym mrozie i czasami bierze olej..ale ten typ tak ma.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.5 TD 113KM 83kW [l/100km]

11,8