Ocena kierowcy - Land Rover Range Rover III

LUIS, 11 lat temu
Silnik 3.6 TD V8 271KM 199kW
Rok produkcji 2006
Land Rover Range Rover III 3.6 TD V8 271KM 199kW 2005-2012 - Oceń swoje auto
Inne : Komfort i wygoda. Przenośna kamera z widokiem live na ekranie konsoli centralnej (do wykorzystania np. w terenie). Jakość dźwięku audio - jak w sali odsłuchowej. Webasto - sterowane timerem lub pilotem.
Wspaniałe auto dla rodziny (bezpieczne, pojemne, wygodne, wręcz komfortowe). Rozważałem różne opcje, ale wystarczyło, że wsiadłem do tego samochodu i się zakochałem. Wiedziałem, że muszę je mieć. Do tego dobry nieautoryzowany serwis i nic tylko jeździć. Gdyby średnie spalanie zamiast 14-16l/100 wychodziło 12-13l/100 byłoby ideałem. Doskonała robota. Brawa dla twórców RR.
Nie ma się do czego przyczepić. Gładka, równa praca, przyjemny dźwięk, no może odrobinę za mało mocy (to w końcu prawie 3-tonowy kolos).
Czasami trochę jakby \"zapomina\" przerzucić bieg na wyższy (zwłaszcza z 1 na 2), co przy zimnym silniku nie jest najciekawszą opcją. Nie jest super dynamiczna (mogliby zastosować rozwiązanie podobne do DSG z VW), ale nie ma co też specjalnie narzekać. W zdecydowanej większości naprawdę płynna i przyjemna w działaniu.
To jest bajka. Za to kocham ten samochód. Prowadzenie go do czysta przyjemność.
Wysoka pozycja za kierownicą, czujniki parkowania dookoła i kamera cofania. Do tego druga przenośna kamera do wykorzystania w terenie...potrzebujecie czegoś więcej ? :) nawet moja żona nie boi się nim jeździć i parkować go w mieście.
Mnóstwo miejsca z przodu i z tyłu (nawet z dwoma pełnymi fotelikami dla dzieci z tyłu, na foncie siedzi się wygodnie). Bardzo obszerny bagażnik i funkcjonalny bagażnik. Sporo różnych schowków. Mały minus za schowki przed przednim pasażerem (w jednym mieści się tylko zmieniarka CD, w drugim książka serwisowa i mała butelka. trochę mało).
Podgrzewane i wentylowane fotele przednie, podgrzewane fotele tylne (zewnętrzne), podgrzewana kierownica (zbawienna zimą, uwielbiana przez żonę), Do tego super wentylacja i klima całego auta (sterowana oddzielnie dla każdej strefy) i podgrzewana szyba przednia (nigdy już nie będę miał samochodu bez tego gadżetu).
Sterowane elektrycznie fotele przednie można regulować w każdym zakresie (dosłownie każdą płaszczyznę) do tego regulowana, wielofunkcyjna kierownica i czytelny oraz prosty w obsłudze zestaw przycisków i pokręteł na konsoli środkowej
Z tymi drzwiami, które mają drętwy odgłos zamykania coś jest na rzeczy :) ale wyciszenie auta jest rewelacyjne...
Z jednej strony mógłbym zaznaczyć źle lub bardzo źle, ale trzeba pamiętać o tej wadze samochodu. Jeżeli jeździcie tylko, albo głównie po mieście trzymajcie się za portfele :) lub otwórzcie własną stację benzynową...sytuację nieco poprawia jazda na sekwencji, wtedy średnia wychodzi mi o jakieś 2 litry mniejsza
Nowego nie odważyłbym się kupić, nawet gdybym miał kasy jak lodu, ale używkę w dobrym stanie na rynku da się znaleźć a wtedy stosunek jakości do ceny jest na duuuużym plusie :)
Do tej pory nic ( ale auto jest moje od 2 miesięcy). zobaczymy jak będzie dalej
j.w.