Ocena kierowcy - Lexus GS II

igorb@satland.com.pl, 16 lat temu
Rok produkcji 1999
Lexus GS II 3.0 228KM 168kW 1997-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : Bardzo dobry , mocny i dynamiczny silnik. Znakomita skrzynia biegów
REWELACJA!! Miałem samochód z końca 2005 roku czyli nowy i diesel( HONDA CR-V 2.2) był to mój 25 samochód w życiu który kupiłem a zamieniłem na 8 letniego LEXUSA i jestem zachwycony. Naprawdę LEXUS to samochód + coś jeszcze co stawia ten wóź w rzędzie z najlepszymi.
NO nieźle, silnik doskonały. Moc, moment obrotowy, ładnie brzmi.Niezawodny.
Bardziej inteligentnego i ładnie przerzucającego automatu nie spotkałem. Czasami trudno poczuć kiedy jedziesz już na następnym biegu.
Jak na limuzynę to bardzo dobry, jak na sportowe doginanie to nie za bardzo. Jestem chyba lekko skrzywiony bo mam jeszcze SUBARU Imprezę więc nie do końca mogę ocenić LEXUSA. Dla mnie wszystko jeździ tak sobie , szczególnie wielka limuzyna.
Do przodu jest pięknie,na boki ok ale do tyłu tak sobie, ale czy to ważne, ja tylko chcę do przodu i dalej do przodu
Wszystko na swoim miejscu i pod ręką. Fajne uchwyty na kubeczki z przodu i z tyłu.
Ogrzewanie super, chłodzenie też ale tryb auto jest kiepski jak dla mnie w hondzie CR-V było lepiej. Lexus natomiast ma fajny system ograniczający brudne powietrze wlatujące do środka.
Rewalacja , to duży i przestronny samochód. Bardzo wygodny i z przodu i z tyłu.
Jest bardzo cicho, spokojnie i przyjemnie. Szum opon pędzących po nawierzchni trochę wiatru przy dużych prędkościach. Ogólnie naprawdę jest bardzo dobrze
Mam LPG więc pali tyle co diesel a jeździ znacznie lepiej niż każdy diesel i jest absolutnie cicho.
Kupiłem go za grosze 35tyś, więc niczym się nie przejmuję. Nowego bym nie kupił bo to szalone pieniądze i jeszcze bardziej szalone straty spadku wartości.
Wymieniłem : zawiasy drzwi kierowcy 150zł, Sworzeń przód 270zł, tuleje pływające tył 2x 60zł. Czyli drobiazgi i tanio można to naprawić ale nie w serwisie LEXUS
Dopiero 175 tyś km przejechał to trochę za wcześnie na usterki

LPG - zużycie paliwa dla silnika 3.0 228KM 168kW [l/100km]