Ocena kierowcy - Lexus GS II

igorb@satland.com.pl, 16 lat temu
Rok produkcji 1998
Lexus GS II 3.0 228KM 168kW 1997-2004 - Oceń swoje auto
Silnik : Pięknie pracuje i się nie psuje.
Zawieszenie : po 180 000 km wymieniłem góry stabilizatora( wymiana proforma)
Najlepszy samochód jaki miałem w życiu, ma coś sobie co bardzo odpowiadało mi w codziennej eksploatacji.Dobrze że teraz mam LEXA RX 300 bo bym się zapłakał za GS 300 To jest opinie człowieka który miał 35 samochodów w życiu.
WSPANIAŁY- tak krótko można o nim napisać. Rzędowa szóstka wspaniale pracuje, cicho bez jakichkolwiek wibracji, wysokie obroty (6500) nie są dla niego niczym strasznym i a natężenie hałasu nie znacznie wzrasta.Elastyczność świetna szczególnie w połączeniu z automatyczną skrzyniąbiegów.Mam teraz RX300 V6 i jest znacznie głośniejszy.
Nie spotkałem nigdy lepiej pracującej skrzyni biegów do czasu aż nie kupiłem LEXUSA RX300. Mam porównanie np. z BMW 530D 2004 który miałem, gdzie automat to jedna wielka szarpanina i beznadziejne programy synchronizacji przełączania. Szacunek dla LEXUSA.
Bardzo dobry układ jezdny, ale trzeba pamiętać żeby zbieżność była ustawiana przynajmniej co dwa lata.
Tył jak to w sedanie - nic nie widać ( mało widać potrzebny parktronic. Przód i na boki super.
Wszystko dla mnie doskonale, super schowki , dużo miejsca na drobiazgi.
Zero stopni na dworze , przejedziesz 500m i grzeje na maxa. W lato nie ma pytań , klima ma gigantyczną wydajność. To samochód który ma dwie strefy ale na prawdę , dwa oddzielne systemy z własnymi czujnikami nasłonecznienia.
Bardzo przytulna i miła atmosfera we wnętrzu ( miałem siedzenia welurowe). Miejsca jest dość z przodu i z tyłu.
Na postoju nic , cisza absolutna. Ten samochód jest naprawdę bardzo cichy. Np. jak rzuciłem papierek od cukierka na siedzenie tylne to w czasie jazdy szeleścił i to przeszkadzało jako hałas!
Miałem instalację gazową , więc jeździłem za darmo. Palił od 12lit do 18lit gazu bęzyny troszkę mniej. Polecam instalacje gazową
Kupiłem go za 40 tyś , za taki wóz to naprawdę się opłaca.
10 lat i nic się nie zepsuło, oczywiście samochód regularnie serwisowany i wszystko według producenta przeglądane

LPG - zużycie paliwa dla silnika 3.0 228KM 168kW [l/100km]

14,3