Ocena kierowcy - Lexus GS IV Sedan

Rok produkcji 2015
Lexus GS IV Sedan 300h 223KM 164kW 2013-2015 - Oceń swoje auto
Zawieszenie
Układ hamulcowy
Zawieszenie : huczące łożysko bardzo kosztowne (w LEXUSIE 900 funtów sama część)
może nie jest to najpiękniejsze auto na świecie ale jeśli już wsiądziesz i poczujesz co oferuje ten samochód "Miłość od pierwszej przejażdżki" gwarantowana ;)
pracuje bardzo cicho i nigdy nie wiadomo kiedy jeździ na baterii a kiedy na silniku. Bardzo oszczędny silnik nawet przy takiej wadze pod warunkiem, ze wykorzystujemy baterie jak najczęściej. Wystarczy całkowicie odpuścić nogę z gazu podczas przyspieszania i delikatnie wcisnąć. Jeśli będziemy utrzymywać się w przedziale ECO będziemy jeździć wyłącznie na prądzie. Im częściej będziemy to robić tym lepiej. Ten samochód jest dla tych których się chce oszczędzać i pobijać swoje własne rekordy. Małym Lexusem CT200h można zejść do 3.3l na mieście . Wszystko zależy od stylu jazdy
uwielbiam skrzynie bez przełożeń szkoda ze tak wolno przyspiesza ale nie można mieć wszystkiego. Do jazdy po mieście idealne zestrojenie
wygodny, cichy, bardzo lekko się prowadzi. Dobrze wchodzi w zakręty. Nie jest to auto sportowe ale ja jestem zadowolony. Po 8h w trasie człowiek NIE wychodzi zmęczony. Brakuje tylko masażu Gnialny promień skrętu, auto praktycznie zawraca w miejscu.
tylna klapa na rogach lapie rdze
bardzo dobra widoczność w porównaniu do plastikowych zabudowanych nowych modeli. Lusterka przechodzą w tryb parkingowy ( opuszczają się żeby nie najechać na krawężnik) tylko Jesli jest aktywne ustawianie L lub P lusterka Kamera cofania bardzo dobrej jakości
wszystko tam gdzie trzeba. Nie wiem czemu ludzie tak narzekają na sposób poruszania się po menu djoy'stikiem. Dla mnie świetny pomysł i działa bardzo dobrze
Szyby bardzo szybko odparowują. Przy ustawieniach AUTO , samochód sam pilnuje takich rzeczy i sam sobie dostosowuje gdzie i jak mocno będzie wiało
przestrzeń z tylu nie jest jakaś mega duża ale wystarczająco dla 4 osób super. Nowy ES z tylu znacznie więcej miejsca. Miejsce na środku z tylu jest twarde. Jestem rozczarowany bagażnikiem nawet w IS bagażnik jest większy. UWAGA - fotele tylne NIE SA SKLADANE (w fotelach znajduje jest bateria hybrydowa)
MEGA . W tym aucie czuć ze jeździsz klasa premium... system nagłośnienia Mark Levinson wart każdych pieniędzy :)
łożysko w Lexusie 900 funtów, lepiej żeby się nie zepsuło ;)
w tych pieniądzach można mieć ABC Audi a6 w dieslu albo Lexusa GS w Hybrydzie który ma wszystko łacznie z wentylowanymi fotelami i najlepszym na rynku systemem nagłośnienia. NIe ma AD blue nie ma problemów :)
mam wrażenie ze wycieraczki przy ustawieniu na AUTOmatyczne wykrywanie deszczu pracują kiedy chcą a nie kiedy pada. Angielska mżawka jest bardzo słabo wyczuwalna i wycieraczki same nie chcą się uaktywniac. Tylko w Hondzie działaly jak trzeba
kompletnie żadnych problemów

Pb - zużycie paliwa dla silnika 300h 223KM 164kW [l/100km]