Ocena kierowcy - Lexus IS III Sedan

Dj, 9 lat temu
Silnik 250 207KM 152kW
Rok produkcji 2014
Lexus IS III Sedan 250 207KM 152kW 2013-2015 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Generalnie polecam wszystkim is lecz w wersji 250 inna bajka V6 i tradycyjna skrzynia i perfekcyjny środek ciężkości daje dużą frajde z jazdy za przyzwoitą kase . I w brew pozorą jest cichszy od hybrydy w normalnej jezdzie bo nie wyje jak przyspieszamy ze wzgledu na bezstopniową skrzynie hybrydy , a w miescie silnika V6 poprostu w kabinie i tak nie slychac lecz ekologia wypiera tradycyjną motoryzacje , trudno taki mamy klimat :)
Bardzo ciekawy wygląd , i mała ilość na ulicach w stosunku do audi czy bmw , polecam kolor białaperła wygląda super i łatwy w utrzymaniu czystości nie widać plam po myciu :)
Genialne brzmienie i dosyć oszczendne w relacji osiągów i dynamiki , silnik pięknie wchodzi na obroty powyżej 6000 co cieszy ucho , przy mojej dynamicznej jezdzie spalanie srednio 10 litrów zwazywszy ze inne moje auta paliły okolo 8,5 litra to jest w/g mnie bardzo dobrze .
Skrzynia zmienia biegi wręcz intuicyjnie w pozycji sport jest poprostu rewelacyjnie w połączeniu z silnikiem daje naprawde frajde i fan , trzeba mieć na uwadze fakt ze auto kosztuje srednio zaleznie od doposazenia ale okolo 150000 zl i wzamian dostajemy nie gołe niemieckie autko z ubogim silniczkiem niestety lecz V6 2,5 litra bez turbodziury bo brak turbo :) .
Czujemy sie zaleznie od ustawien eco normal sport jak w limuzynie lub w miare sportowym aucie jest poprostu bardzo dobrze dobrana sztywność wersja sport była dla mnie zbyt twarda co niosło za sobą nerwowe podskakiwania przodu niestety na nasze drogi się nienadaje zbytnio :( . Wersja hybrydowa w moim odczuciu daje mniejsze wyczucie w kwestji wyważenia i reakcji kierownicy poprostu trzeba pojedzdzić is250 oraz is300 . Mam tylko niedosyt w kwestji hamowania powinno być bardziej wydajne co nie znaczy ze jest zle lecz trzeba uważać nie staje w miejscu :)
Trzeba uwazac na ustawienie fotela pasazera przod bo zaslania okno i mozna nadziać sie ale generalnie ok, w mojej wersji dodatkowo jest kamera cofania i jest super ale z przodu by się też przydała bo ciężko wyczuć czy juz walnelismy w kraweznik niskim spojlerem .
Generalnie po paru dniach przyzwyczailem sie do obsługi joystica wszystko na miejscu nawet często zle opisywane menu jest po paru dniach bardzo przyjazne nie mam zadnych problemów , troche wolno reaguje ale za to nagłośnienie pioniera w wersji z nawigacją jest niebywałe wreszcie przy mocnych basach z sabwofera wszystko wybrzmiewa bez żadnych trzasków i swistów głosniki są bardz dobrze osadzone w drzwiach i półce tylniej , w insigni infinity mnie załamało o 407 nie wspomne tu zostawiam fabryczne nagłośnienie jest power .
Rozwiązanie nawiewów bardzo przemyslane nie dmucha na twarz są 3 nawiewy siatkowe na szybę przypomina mi to komfort z 407 ki , Bardzo ciche i sprawne działanie . Jest funkcja wstepnego przechlodzenia ale wtedy za głośno przydala by sie parametryzacja tej funkcji , i wyłączyłem ją całkiem lecz jest ok.
Daje minus za zbyt wąskie siedzisko fotela kierowcy jak dla mnie zbyt wyprofilowane wysoko boczne trzymanie i uwiera troszke w bok uda ci japonczycy to mają chude dupk... chyba , jezeli chodzi o plecy jest ok., Przyzwoicie przestronne miejsce na szerokosci wnętrza i na nogi z tyłu az jestem zaskoczony , z pozoru większa Insignia nie dawała w tym zakresie nic więcej w sumie jak nie gorzej .
Cichszym w sumie nie jeździłem w tej klasie i cenie jest to wzór a jezdzilem wieloma autami z różnych półek i po pirwszej jedzdzie szczenka opadła , i ktoś kiedyś napisał na forum ze lexusem trzeba się poprostu przejechać i wtedy po tobie bracie .
Najlepiej jak by paliwo było po 1zł . A serwis gratis przez 7 lat :)
Bez uwag
Jest to moje 8 me nowe auto z salonu i każde już na początku dawało o sobie znać w IS250 nie mam uwag , jedynie jestem przekonany ze rozwalenie przedniego zderzaka o nasze chore krawężniki na parkingach to tylko kwestia czasu auto jest z przodu za niskie :(
Nuda

Pb - zużycie paliwa dla silnika 250 207KM 152kW [l/100km]