Ocena kierowcy - Lexus LS III 430 UCF30 Facelifting

kris, 12 lat temu
Silnik 4.3 i V8 32V 282KM 207kW
Rok produkcji 2004
Lexus LS III 430 UCF30 Facelifting 4.3 i V8 32V 282KM 207kW 2003-2006 - Oceń swoje auto
Silnik : Rewelacyjne osiągi, miękkie zawieszenie i cisza.
Całokształ jest bardzo dobrze, trochę jak dla mnie przeładowany elektroniką. Jak coś padnie jesteś zdany na serwis bo sam nic nie zrobisz.
Silnik to podstawowa zaleta tego samochodu. V8 to jest to czego człowiekowi do szczęścia potrzeba :) Od 0 do 100 w niecałe 7 s do 180 w 20 s jest pięknie, nie należy patrzeć tylko wóczas na spalanie :)
Automatyczna 6 biegowa skrzynia biegów działa lepiej niż sie spodziewałem, prawie w ogóle nie czuć kiedy zmienia biegi, czuć dopiero gdy zrobimy tzw. kick down, który nie do końca jest idealny bo najpierw zaczyna przyspieszać lekko ospale, potem zrzuca biegi i gdy już mamy ok 4000 obr. ciągnie jak odrzutowiec przy starcie i wówczas dopiero czuć potęgę tego silnika.
Przy ustawieniach standardowych miękki jak kanapa, świetnie wybiera nierówności w drodze i nawet przy oponach 245 nie było żadnych problemów. Rewelacja na długie trasy. przy przełączeniu na zawieszenie sportowe zdecydowanie twardziej i układ kierowniczy staje się bardziej precyzyjny, każdy ruch kierownicą jest ruchem na kołach. W ustawieniu normalnym ukłąd kierowniczy nie jest tak bardzo precyzyjny. Na postoju kierownicę obracamy jednym palcem.
Tu sie wiele nie rozpiszę. Jest OK. Kamera cofania trochę się przydaje jak i czujniki parkowania, choć ja jestem przyzwyczajony do cofania na lusterka i właściwie ani kamera ani czujniki nie byłyby mi portrzebne.
Hmm. Uwielbiam wszelkie gadżety i elektronikę ale tego tutaj jest za dużo. Jedna rzecz mnie najbardziej wkurza to za bardzo na prawo ustawiony pedał hamulca. Droga pomiędzy pedałem gazu i hamulca jest zbyt długa. No i największa porażka Brak możliwości odtwarzania MP3!!!!! Jest za to magnetofon kasetowy, żenada!!!! Samochód wyposażony jest w system Mark Levinson i powiem szczerze jestem rozczarowany. Jako audiofil spodzewałem się czegoś wiecej. Jak dla mnie gra bez rewelacji, jest oczywiście OK, większość ludzi pewnie będzie zachwycona ale dla mnie jest tylko OK. Napewno jak bym miał kupować nowy samochód to nie wziął bym tego systemu za takie pieniądze w dodatku.
OK.
No tu rewelacja. Limuzyna pełną gębą. Nic dodać nic ująć. Szczególnie pasażerowie na tylnej kanapie nie mogą narzekać.
Świetne. Cisza jak makiem zasiał.
Hmm. Jest przeciętnie, choć zważywszy na pojemność to chyba całkiem przyzwoicie. Mi udało sie na odcinku 10 km przy jeździe 50 km/h spalić średnio 6,5 litra to chyba rewelka, niby było płasko ale chyba jednak lekko z górki bo to było dla mnie trochę dziwne ale tak wyszło. W mieście przy spokojnej jeździe da sie zrobić 11 litrów a przy normalnej koło 13. Jak się człowiek spieszy i jeździ dosyć żwawo to może być spokojnie koło 20. Dla chcącego nic trudnego :) Spalanie z całości jazdy 11,9
Jak za używane to OK, jak za nowe nigdy w życiu. Nówka jest zdecydowanie za droga. Brak możliwości konfiguracji np. skóra zamiast badziewnego drewna.
W tym modelu jest wkurzająca usterka fabryczna powodująca brak możliwośći odpalenia samochodu gdy zablokujemy kierownicę. Czasami ciężko ją odblokować i nie możemy odpalić silnika. Pojawia się komunikat Check S/T Lock, którego wyjaśnienia brak w instrukcji do auta.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 4.3 i V8 32V 282KM 207kW [l/100km]

9,7