Szukaj

Ocena kierowcy - Lexus RX V

Kondiusz, 5 miesięcy temu
Silnik 2.5 350h 250KM 184kW
Rok produkcji 2023
Przebieg: 2 tys. km
Okres użytkowania: niecały rok
Lexus RX V 2.5 350h 250KM 184kW od 2022 - Oceń swoje auto
3,93
8% gorzej od średniej w segmencie
Nie kupiłby ponownie
Co pozytywnie zaskoczyło oceniającego:
Inne : Komfortowy samochód na trasę przy rozsądnej jeździe.
Uciążliwe usterki zgłoszone przez oceniającego:
Inne : Wady samochodu bo to tak ponoć jest i się nie zepsuło - oszukany zbiornik paliwa, komunikaty na wyświetlaczu, aplikacja, łączenie się z telefonem
3,0
Całokształt
Samochód ma duży potencjał i sporo zalet niemniej jest niedopracowany i wg mojej oceny ma głupie wady przez co ja bym go następnym razem nie kupił. Jest wygodny, komfortowy, cichy, przestronny, ładny (subiektywnie oczywiście), nie pali dużo jak na te gabaryty (7,5-8l miasto i 10l autostrada ok 0 stopni C przy 140 km/h (na odcinku równo 100 km) ). Przyjemnie się nim jeździ, choć ten silnik/skrzynia trochę hałasuje jak się depnie. Natomiast co do wad: - samochód ma ponoć zbiornik paliwa na 65 litrów ale niestety rzeczywiście można korzystać z ok 50 litrów - jak zostaje nadal ponad 15 litrów w zbiorniku to komputer pokazuje ok 20/30 km zasięgu i ma już zapaloną rezerwę. Nie jechałem oczywiście do 0 km i dalej, aby sprawdzić co z pozostałymi 15 litrami bo nie czułem się bezpiecznie. Na autostradzie po ok 400 km włącza się rezerwa. Jak miałem np. zasięg 31 km to mogłem maksymalnie zalać 46 litrów ... czyli w baku było jeszcze rzekomo 19 litrów a komputer pokazywał, ze prawie nic nie ma. - przy KAŻDYM starcie pojawia się komunikat w sprawie wyrażenia zgód na politykę prywatności a dodatkowo czasami pojawia się komunikat z przestrogą o patrzeniu w wyświetlacz ... wyłączanie tego za każdym razem jest męczące i denerwujące. Osobiście nie wierzę, że ktoś mógł coś takiego zrobić nabywcom tego auta. - często nie łączy z telefonem przez co trzeba klikać i łączyć tel. przez bluetooth ręcznie, - nie można do samochodu wejść i szybko odpalić i odjechać, gdyż jakiś system zabezpieczeń powoduje, że samochód nie jest gotowy do jazdy i wtedy trzeba go ponownie wyłączyć i włączyć.
Wrażenia
4,0
Silnik
Daje rade ale wraz ze skrzynią wyje przy depnięciu. Atutem jest spalanie. Wg mojej oceny moc jest ok i akceptowalnie się zbiera.
3,0
Skrzynia biegów
Nie mam zarzutów do przyspieszenia pojazdu itd. Wiedziałem co za wersję biorę niemniej trochę wyje i trzeba się przyzwyczaić.
4,0
Układ jezdny
Nie mam zastrzeżeń.
5,0
Karoseria
Nie mam zastrzeżeń ale samochód nowy.
Komfort
4,0
Widoczność
Słupki boczne z przodu wydają się szerokie za pierwszym razem. Później ok - podejrzewam, że kwestia przyzwyczajenia po przesiadce z innego auta.
3,0
Ergonomia
Z punktu widzenia obsługi wszystko niby na swoim miejscu ale te powtarzające się komunikaty na wyświetlaczu za każdym włączenie pojazdu są niewybaczalne. Przyciski fizyczne ok ok ale menu na ekranie mogłoby być bardziej intuicyjne i lepiej dopracowane.
4,0
Wentylacja i ogrzewanie
Wszystko działa dobrze,
5,0
Przestrzeń dla kierowcy i pasażerów
Miejsca jest wystarczająco.
4,0
Wyciszenie
Brak zastrzeżeń choć tej skrzyni nic nie zagłuszy.
Ekonomiczność
5,0
Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)
Na razie mogę się odnieść jedynie do spalania i według mojej oceny jest w graniach w jakiej oczekiwałem.
3,0
Stosunek jakość/cena
Zupełnie głupie niedopracowania tego pojazdu psują jego ocenę. Niestety mam wyrażenie, że samochód został wypchany na rynek z tym bakiem, aplikacją, oprogramowaniem, powtarzającymi się komunikatami ws polityki prywatności.
Niezawodność
3,0
Bezawaryjność (drobiazgi)
Oszukany zbiornik paliwa, komunikaty na wyświetlaczu, aplikacja, łączenie się z telefonem - to kwestie które muszą być poprawione w tym samochodzie.
5,0
Bezawaryjność (poważne usterki)
Tu daje 5* ale przejechałem 2000 km wiec ocena nie jest rzetelna.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.5 350h 250KM 184kW [l/100km]

Średnie zużycie
7,3
Minimalne średnie zużycie paliwa
7,5
Maksymalne średnie zużycie paliwa
9,0
Minimalne zużycie paliwa przy oszczędnej jeździe
5,5
Zobacz więcej na temat zużycia paliwa
Zobacz raport zużycia paliwa tego kierowcy
Czy ocena była przydatna?
Dyskusja
Ładowanie komentarzy...
Lexus RX V