Ocena kierowcy - Mazda 2 I

Marek, 14 lat temu
Silnik 1.25 16V MZI 75KM 55kW
Rok produkcji 2004
Mazda 2 I 1.25 16V MZI 75KM 55kW 2003-2007 - Oceń swoje auto
Inne : Wyposazenie (klima sterowanie w kierownicy radiem) no i karoseria czyli male autko duzo przestrzeni
jestem z autka bardzo zadowolony mysle ze ciekawy konkurent Hondy Jazz. Jest tansza dlatego ja wybralem napewno Jazz jest od niej troche lepszy ale Mazdzinka sie trzyma mocno i czeka na wlascicieli ktorzy nie moga miec jazza za swoje pieniadze w przyzwoitym stanie. mazda to umozliwia :)
Tutaj trzeba byc swiadomym 1,2 75km nie moze poprostu ostro przyspieszac nie mniej jednak jest lepiej od mojej poprzedniej cliówki. Ogolnie auto jedzie sobie z Kubica sie nie poscigamy.
Skrzynia jest ok, nie narzekam na brak precyzji, nie jest to skrzynia Hondoska, ale dziala bardzo poprawnie, w Clio skrzynia to pałąk wbity w wiadro z gwożdziami, tutaj jest ok. Czasem nie wskakuje wsteczny za pierwszym razem ale to praktycznie wszedzie dostrzeglem gdzie Rka jest pod Piatką.
tutaj uznaje przecietnosc, mam swiadomosc ze auto wysokie i troche kiwa w zakrętach, ale bardzo twardo przyjmuje dziurki, lupniecie w kabinie jest dosc solidne, ale tlumacze to sobie ze musi byc sztywniej z racji nadwozia, w kazdym razie Clio radzilo sobie lepiej :) ale oceniam realnie dla przyszlych nabywców
bardzo dobra widocznosc w kazdym kierunku naprawde nie ma co narzekac autem mozna zaparkować w locie na 4 biegu bardzo pewnie.
duze nadmuchane nadwozie przewiezie wiecej niz niejeden kompakt czy tam klasa srednia tutaj piateczka wystawiona dwoma rekami. schowki sa na kubki miejsce rowniez, deska jest zaporjektowana dobrze bez zarzutów. Cieszy dobre wyposazenie oraz sterowanie radiem w kierownicy, czlowiek dopiero jak to ma to sie zastanawia jak mogl zyc bez tego :). Troche ityuje spore polacie plastiku na boczkach drzwi nie jest super jakosci.
nic mi tutaj nie doskwiera ani nie dokucza jak ma chlodzić to chlodzi, jak ma grzac to grzeje, sila nawiewu jest dobrze wyważona nie ma powodów do narzekań. takze ocena maksymalna
mam dwa metry wzrostu i w ogolnie nie czuje zebym jechal malym samochodem ptrzestrzeni jest pod dostastkiem nawet jak siedze z tyłu pekate nadowzie zbiera laury. Moglbym jezdzic nim w kapeluszu. W starym accordzie ojca mimo ze duza bryka sufit mam tuz przy glowie takze naprawde wysokie osoby poczuja sie jak w domu
tutaj przecietnie samochód nie jest najlepiej wyciszony slychac silnik stuki w na dziurach o czym juz wspominałem. Takze no klasa premium to nie jest ale w stoperach jezdzić nie trzeba. Ocena 3 bo moglo byc lepiej
spalanie ocenie na dobre choc moglo byc lepiej auto pali przecietnie 5,5 litra paliwa jak go tankuje zawsze do pelna i zawsze obliczam ile wzial, na trasie udalo mi sie uzyskać spalanie 5,0. ale mialem tez 6,2 (klima i autostrada) nie czarujmy sie samochodzik z takim silnikiem powyzej 120 ma klopoty z jazda lepiej sie trzymac 100ki i dac mu spokoj :)
tutaj rowniez bez zastrzezen. Fajne wyposazenie faje autko swieze i unikatowe za niewiekie pieniazki polecam.
jezdze samochodem niecaly rok zrobilem juz nim około 15 tys. km. narazie tylko olej i obsluga klimy. takze pasuje. troche buczy układ wspomagania(na postuju jak sie kreci) ale ciezko cos z tym zrobic ojciec mechanik ale gluchy wiec nie moze pomoc dopoki sie cos nie stanie zobaczymy narazie jezdzi z tym i nic mu niejest :)
Brak i to cieszy.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.25 16V MZI 75KM 55kW [l/100km]