Ocena kierowcy - Mazda 2 I

MazdaBoy, 11 lat temu
Silnik 1.4 16V MZI 80KM 59kW
Rok produkcji 2005
Mazda 2 I 1.4 16V MZI 80KM 59kW 2003-2007 - Oceń swoje auto
Inne : Wszytsko - nie sądziłem że można się tak zachwycać autem miejskim. POLECAM MAZDĘ 2 (lub jaką kolwiek inna - byle by Mazdę)
Układ elektryczny : ---brak---
Karoseria : ---brak---
Przeniesienie napędu : ---brak---
Wyjątkowe auto, dla wyjątkowych ludzi. Polecam - naprawdę niezawodne, dynamiczne i śliczne autko dla każdego.
Silnik jest super. Dynamika, elestyczność i moc. Jak to japończyk, lubi jazdę na wysokich obrotach. Trochę głośny, ale dzięki temu jest charakter sportowy.
Przełożenia wchodzą wyśmienicie. Leciutko, nic nie zgrzyta - super.
Auto dzięki twardemu zawieszeniu jest stabilne, nie ma mowy o jakiejkolwiek podsterowności. Wręcz klei się do jezdni. Gorzej jak ktoś będzie chciał poszaleć po lesie - nie polecam. Niski prześwit i twarde zawieszenie to uniemożliwia. Ale to przecież nie terenówka=P (Prześwit jest na tyle mały, że połamałem zderzak o krawężnik parkując przed sklepem =/
Dzięki regulacji fotela w pionie (wysokość) nawet niskie osoby zobaczą przed sobą wszytsko. Ja mam 180cm i w najwyższym położeniu fotela mam jeszcze kawał odstępu od podsufitki. Z tyłu nie najgorzej, ale i tak częściej korzystam z lusterek bocznych.
Plastiki spasowane wzorowo. Fotele wygodne, są dobrze wyprofilowane - 100km podróż bez przerw nie sprawia problemów (bóle, odrętwienia) na dłuższe trasy nie próbowałem. Regulacja kierownicy i siedziska w pionie to fajny bajer nawet w klasie B.
Dmuchawa pracuje wzorowo, nie są głośne nawet na najwyższym \"biegu\". Ogrzewanie jest też ekstra, już po 2-3 km trasie leci gorące powietrze. Klima działa b.dobrze. jednak nie jest to automat, lecz manual, ale w lato przyjemnie się podróżuje.
Miejsca dla kierowcy i pasażerów jest co nie miara. Niektórzy mówią, że więcej niz w Octavi (jest długa, ale ze względu na ogromny bagażnik). Cztery osoby mają zapewniony wysoki komfort jazdy.
Silnik dość cicho pracuje na obrotach do 3000obr/min, a później zaczyna się sportowe buczenie. Dla mnie to duży plus, dlatego lubię kręcić moją Mazdę do \"odcinki\" =P
Auto przy jeździe ekonomicznej jest ... ekonomiczne, ale jak pokręcę je na obrotach, to zamienia się w smoka paliwowego. Ale mnie to nie przeszkadza, bo to ode mnie zależy ile spali. Nie śpieszy mi sie - jadę powoli/ekonomicznie. Chcę poszleć/kręcę na obrotach - pali dość dużo.
Jakość LUX, cena ... no też w sumie - za jakość trzeba płacić =D
Jak na razie tylko przednie żarówki wymieniałem. Koszt około 50zł. Bzdet - oby tak dalej =D
Tylko pompa wody, a przy okazji i rozrząd, który nie był jeszcze nawet w 50% zużyty, ale jak była okazja, to okazję trzeba wykorzystać.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.4 16V MZI 80KM 59kW [l/100km]

5,7