Ocena kierowcy - Mazda 2 II Hatchback 5d

Michał, 14 lat temu
Rok produkcji 2009
Mazda 2 II Hatchback 5d 1.3 86KM 63kW 2007-2010 - Oceń swoje auto
Karoseria : Fajna karoseria tył jak yaris ściągnięta, ale mi te kształty odpowiadają.Rewelacja, dlatego ją wziąłem.
Rewelacyjna mazda.Przy zakupie zastanawiałem się czy to będzie to, ale teraz jak mam to stwierdzam, że mazda 2 to rewelacyjny samochód miejski.
Jestem zadowolony z silnika.Jest cichy do 3000 obr.W miasto naprawdę dobry. Jechałem trasę do Holandi i naprawdę świetnie się jedzie. Jak na taki samochód wystarczające osiągi.
Idealne usytuowanie lewarka.lewarek kruciutki.Fajnie się sięga po zmianę biegów.Przeszkadzać może ta konsola za mocno odstaje i nogą cisnąć pedał gazu ostro opieramy się o nią.Biegi wchodzą bardzo przyjemnie.
Komfortowe zawieszenie, ale dość twarde. Ja to lubię.Opony o niskim profilu to kiepski pomysł ja zmieniłem na większy naprawdę warto to zrobić.Jeździ się rewelacyjnie
przód bardzo dobrze a tył nienajlepiej jednak w tych małych samochodach tak jest i przekonałem się już na paru samochodach.Zbyt wysoko tylna półka co małą widoczność.Dość spore lusterka to zaleta mazdy.
Wszytko na swoim miejscu.Jestem zadowolony.
Jak w każdym samochodzie.Bardzo dziwna wajcha od obiegu zamkniętego, mnie się podoba.Jedyna mechaniczna rzecz w tym aucie, ale fajna.Nie testowałem w zimie, ale teraz wszystko działa.Silnik dmuchawy działa głośniej niż silnik na wolnych obrotach.
Mam 180 wrostu i powiem tak jak ktoś ma fotel na min wysokości i całkiem do tyłu to miejsca z tyłu mało.Ja ma lekko przesunięty fotel do przodu i lekko podniesiony i powiem, że miejsca jak na ten model samochodów małych to jest sporo.
Cicho.Powyżej 3000 obr głośniej.Wiatr też swoje robi, ale nie jesteśmy na innej planecie.Nasze drogi też słychać z tyłu dobiegają różne dzwięki, tylna belka.
Pali 5,8 litra na setkę średnio.Przeglądu jeszcze nie miałem.
Cena wysoka, jakość bardzo dobra nic nie trzeszczy, może za mało kilometrów.
Nic się nie zepsuło, mam go kilka miesięcy.
poważnych usterek jak i małych usterek brak.W końcu to mazda najbardziej bezawaryjny samochód , taką ma opinię wkońcu, oby tak dalej.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 86KM 63kW [l/100km]

6,2