Ocena kierowcy - Mazda 2 II Hatchback 5d

Marcin, 14 lat temu
Rok produkcji 2008
Mazda 2 II Hatchback 5d 1.3 86KM 63kW 2007-2010 - Oceń swoje auto
Gdybym miał wybrać jeszcze raz, to pewnie wybrałbym znowu Mazdę ;)
Bardzo dobre przyspieszenie - bez problemów przy wyprzedzaniu, przy jeździe na autostradzie, jak i w ruchu miejskim ;)
Czasami coś się blokuje przy włączaniu biegu wstecznego albo jedynki przy ruszaniu - moim zdaniem japońskie samochody nie powinny mieć takich problemów
Nie mam zastrzeżeń - uważam, że samochód świetnie się sprawdza na polskich dziurawych drogach
Tylna szyba jest trochę wąska, podobnie małe boczne tylne okna, więc potrzebowałem nieco czasu, żeby się przyzwyczaić, ale rekompensują to duże lusterka boczne.
Autko prowadzi się bardzo przyjemnie, nawet na długich trasach jazda nie męczy ;)
Ogrzewanie bardzo mocne - nawet przy najsilniejszych mrozach ubiegłej zimy wystarczało włączyć na połowę regulatora i było cieplutko, nie wspominając już o podgrzewanych siedzeniach w standardzie ;) Wentylacja również chłodzi bardzo skutecznie w gorące dni ;)
Zaskakuje fakt, że to małe autko ma tyle miejsca w środku - zarówno dla kierowcy, dla pasażerów, jak i w bagażniku ;)
Przy jeździe do 120 km/h jest cicho i przyjemnie, ale na trasie przy dużej prędkości i na wysokich obrotach silnik słychać mocno.
Nie mam w swojej wersji automatycznego licznika zużycia paliwa, a moje obliczenia \"na piechotę\" wskazują, że jest nieco więcej niż reklamowane 5 l/100 km. Ale i tak jestem zadowolony ;)
Samochód na pewno nie należy do najtańszych w swojej klasie, przynajmniej jak na polski rynek, ale swoją jakością i komfortem jazdy bije o głowę podobne auta europejskich producentów. Szkoda tylko, że zamiast tanieć i zyskiwać nowych klientów cena samochodu poszła w górę o kilka dobrych tys. od ubiegłego roku
Uważam, że autko jest wykończone starannie i estetycznie, mimo, że większość materiałów wewnątrz kabiny to plastiki
Jak do tej pory nie było żadnych usterek

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.3 86KM 63kW [l/100km]

7,3