Lista ocen Mazda 2 III Hatchback 5d (11) - Łatwość utrzymania (pod względem kosztów)

Na liście zabraknie 5 opinii, w których wybrana kategoria jest pusta
~maciej_gromek
Hatchback 5d 1.5 SKY-G i-ELOOP 115KM 85kW
Póki co... tankuję i jadę :) Na pewno w utrzymaniu niskiego spalania pomaga komputer (podpowiada zmiany wajchy). Sam zakup - drogo, ale VW Polo wychodził drożej a na dodatek - nie można było połączyć w nim np. haka i czujników ruchu poprzecznego. W zakupionej wersji mam chyba wszystko co możliwe (oprócz akcesoriów opcjonalnych). Spalanie, jakie podałem niżej - 10,7 spalił, gdy odebrałem go z salonu. Wymaga innej zmiany biegów niż poprzednie...
~Kux
Hatchback 5d 1.5 SKY-G 90KM 66kW
Ciężko na ten temat mówić, bo jeszcze za krótko użytkuję samochód. Jest to na pewno samochód bardzo oszczędny, a co do kosztów części, nie jest prawdziwy stereotyp dotyczący drogich części japońskich, który pewnie utarł się 30 lat temu w Polsce, gdy gospodarka raczkowała i nie było dostępu do Internetu.
~slawek
Hatchback 5d 1.5 SKY-G i-ELOOP 115KM 85kW
Trudno mi cokolwiek sensownego napisać, ale chciałbym wspomnieć że nie wierzę w mit o drogim serwisie. Sprawdzałem ceny przeglądów i nie widzę zbytnio różnicy. Zobaczymy za klika lat. Brak turbiny czy eko dodatków (EGR, filtr cząstek stałych) wróży coś innego.
~Michał
Hatchback 5d 1.5 SKY-G 90KM 66kW
bardzo pozytywne zaskoczenie, pali dużo mniej niż oczekiwałem komputer pokładowy po 3200 km pokazuje średnie spalanie 5,1 ...z moich tankowań wyszły mi spalania: 5,4; 5,1; 5,0; 4,8; 5,4
~Krzysiek
Hatchback 5d 1.5 SKY-G 90KM 66kW
Na razie tylko leję paliwo, którego auto nie potrzebuje zbyt dużo (o tym poniżej). Zobaczymy ile pochłoną przeglądy serwisowe.
~Gosia
Hatchback 5d 1.5 SKY-G i-ELOOP 115KM 85kW
brak napra.w. Serwis ograniczony do minimum. Wymiana oleju, klocków, brak drogich regulacji
~Wojtek
Hatchback 5d 1.5 SKY-G 90KM 66kW
Serwis Mazdy do tanich nie należy. Jest drożej niż np vw czy skodzie. Ale taniej niż mercedesie.
~Daniel
Hatchback 5d 1.5 SKY-G 90KM 66kW
Jak narazie pokonałem autem zaledwie 1500km wiec wiecej o spalaniu będę mógł napisać za jakiś czas.
~kecup21
Hatchback 5d 1.5 SKYACTIV-G 90KM 66kW
oprócz rocznego przeglądu nie spotkały mnie dodatkowe koszty
Dziennik kosztów dla Mazda 2 III Hatchback 5d
7,1
~Marcin
Hatchback 5d 1.5 SKYACTIV-G 90KM 66kW
Ceny serwisu przyjazne a spala jak obiecano - czyli mało ;)
Mazda 2 III Hatchback 5d