Ocena kierowcy - Mazda 3 I Sedan

Maati1992271, 12 lat temu
Silnik 1.6 MZR 105KM 77kW
Rok produkcji 2004
Mazda 3 I Sedan 1.6 MZR 105KM 77kW 2003-2009 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Ten zawias to po prostu bajka. Dość twarde lecz w zakrętach daje niesamowitą przyjemność z jazdy. Olbrzymi plus dla całej korporacji za to zawieszenie!
Inne : Usterek BRAK!!
Mazda jest fenomenalnym samochodem coraz pewniej wkraczającym na nasz rynek zajmując miejsce np. BMW, tudzież Audi. Różnica polega na tym iż to jest samochód kroczący drogą samuraja, posiadający duszę, do którego to człowiek bardzo się przywiązuje w przeciwieństwie do szwabskich paliwożłopów!
Super silniczek, pracuje idealnie, czasami aż za cicho i myślę że auto zgasło:-). Samochód traci trochę mocy na instalacji gazowej, lecz i tak gorąco polecam!!
Skrzynia pracuje dobrze, biegi wbijane są z łatwością, nic nie zgrzyta ani nie trzeszczy. W miarę krótkie przełożenie, więc bardzo szybko się rozpędza nawet jak na taką masę.
Świetne zawieszenie!! Czytałem że było tworzone przy współpracy z Porsche. Dość twarde, świetnie trzyma auto w zakrętach. Bardzo czułe na nawet najmniejszy ruch kierownicą. Zdecydowanie największy plus tego samochodu!
Z przodu wszystko Ok. Mankamentem jest tylna szyba, której widoczność nie jest największa. W lusterkach widać wszystko(pomijając wsteczne-na trasie nie przeszkadza, gorzej z cofaniem lecz tu pomocą są czujniki cofania). Mogło być lepiej
Napisałbym coś o ergonomii, ale nie wiem co. W tym aucie wszystko jest idealne, na nic nie można ponarzekać(no może cena mogłaby być mniejsza)
Bardzo dobrze sprawujące się ogrzewanie. Zimą wystarczą 2-3 minuty by samochód zamienił się w cieplutki środek transportu
Kierowca i pasażerowie mają wystarczająco dużo przestrzeni i wygody. Autem jeździłem cała rodziną(5 osób) i nikt nie narzekał na brak miejsca.
Bardzo dobrze wyciszone auto. Czasami wręcz nie słychać pracującego silnika(przyprawiło mnie to o kilka śmiesznych sytuacji ale jest Ok.)
Jak na pojazd o dosyć dużej masie względem mocy to pali całkiem niewiele. 7,5 w trasie, 9 w mieście i 8,5 w trybie mieszanym. Oczywiście jak ktoś ma ciężką nogę to i Matizem spali 15/100
Mimo swojego wieku Mazda jest dosyć droga, jednak taka inwestycja z pewnością się opłąci, a Madzia odwdzięczy się niezawodnością i wielką przyjemnością z jazdy. Auto szczególnie polecam!
Tu nic się nie psuje, co nie jest żadną nowością wśród Mazd. Wszystko działa i funkcjonuje tak jak fabrycznie było mu przypisane.
Jakie usterki ja się pytam?? To w końcu Mazda. Tu nic się nie psuje, luzuje, obrywa ani nic podobnego. Nie mogę powiedzieć więc jakie są najbardziej uciążliwe usterki gdyż ich nie ma(wyjątkiem jest tylko mój brat próbujący dobrać się do \"Maybacha\" pod moją nieobecność)

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 MZR 105KM 77kW [l/100km]

7,8