Ocena kierowcy - Mazda 3 I Sedan

Ratownik, 12 lat temu
Silnik 1.6 MZ-CD 109KM 80kW
Rok produkcji 2005
Mazda 3 I Sedan 1.6 MZ-CD 109KM 80kW 2004-2009 - Oceń swoje auto
Inne : Samochód zaskakuje cały poza swoimi drobnymi wadami, które są nie zauważalne w całości. Najprościej można wymienić parę rzeczy: wygląd zewnętrzny, wykonanie, deska rozdzielcza, wykonanie plastików, silnik, komfort jazdy ... na układy też nie mam co narzekać w końcu nic na razie się nie psuje i oby tak zostało dalej.
Karoseria : Zaczyna wychodzić rdza.
Inne
Silnik : Przez kiepskie wyciszenie wydaje się głośna praca silnika.
Jestem bardzo zadowolony z auta poza drobnymi sprawami: - wyciszenie, - i pomału wychodząca rdza, ale to w końcu już 7 letni samochód.
Trzeba brać pod uwagę że nie jest to już młody samochód, ale przy wymienianiu wszystkiego w terminie (olejów,filtrów, rozrządu, pasków, ... itp.) działa bez zarzutów. Podczas pracy jest trochę głośny ale to kwestia przyzwyczajenia.
Puki co żadnych problemów choć brakuje czasami 6 biegu.
Samochód trzyma się dosyć dobrze na nawierzchni suchej, na śliskiej zarzuca tyłem ale to może bardziej kwestia opon.
Nie narzekam wybierając ten samochód wiedziałem jaką ma widoczność i nie mam z nią żadnych problemów.
Tutaj nie trzeba nic dodawać.
Samochód się szybko nagrzewa w zimę. Nie garażowałem go i choć mam blisko do pracy zawsze zanim dojechałem było już w nim ciepło. Więc jest to na duży plus dla tego samochodu.
Miejsca jest sporo dla kierowcy i pasażerów z przodu jak i z tyłu. Jadać nim w 4 osoby jest komfort jazdy w 5 już się troszkę zmniejsza dla pasażerów z tyłu ale to w każdym aucie. Bagażnik jest pojemny jak na tą klasę samochodu.
jak już wyżej napisałem silnik działa trochę głośno, i samochód przy większych prędkościach (ok 160 - 200 km/h - więcej nie wyciąga) jest po prostu głośny.
Chłopaczek który jeździł tym samochodem wcześniej miał średnie spalanie zgodnie z komputerem 4,7 litra/100km niestety jeżdżąc po większym mieście i trasie nie udało mi się osiągnąć takiego wyniku w cyklu mieszanym najmniej miałem 4,9 l/100km - była to dla mnie męczarnia nie jazda. Przy mojej jeździe średnie zużycie paliwa mam ok 5,5 l/100km na trasie przy spokojnej sympatycznej jeździe zrobiłem 4,5 l/100km a w mieście samym staram się zmieścić w 6 litrach i puki co wychodzi mi to. Obecnie z samego miasta mam 5,7 l/100km. Samochód nie jest drogi w utrzymaniu, puki co wymieniałem w nim tylko filtry, rozrząd, paski, olej, i uzupełniałem płyny i w porównaniu do konkurencyjnych aut cena jest porównywalna. Jedne rzeczy są droższe a drugie tańsze.
Na samochód chciałem przeznaczyć mniej pieniędzy i na początku w ogóle nie patrzyłem na Mazdę 3 ... jak zacząłem je oglądać po namowie znajomych i opiniach na forach to w końcu się zdecydowałem i sądzę że był to dobry wybór z pośród tych wszystkich aut które oglądałem. Samochód po prostu był wart swojej ceny i jest w porównaniu do samochodów tej samej klasy i innych w tej cenie.
Biorąc pod uwagę kwestię wieku samochodu i okres przez który go użytkuję nie mogę narzekać, ponieważ poza wymianą akumulatora i podstawowych rzeczy jak pisałem wcześniej nie musiałem jeszcze nic w nim robić. Muszę jeszcze wymienić żarówkę w popielniczce i żarówkę od tylnego przeciwmgielnego. I zgubiłem czujnik temperatury zewnętrznej ponoć ok 100 zł taka przyjemność kosztuje.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.6 MZ-CD 109KM 80kW [l/100km]

5,2