Ocena kierowcy - Mazda 323 III Hatchback

Silnik 1.6 GT 86KM 63kW
Rok produkcji 1989
Mazda 323 III Hatchback 1.6 GT 86KM 63kW 1987-1989 - Oceń swoje auto
Inne : To jedno wielkie pozytywne zaskoczenie
Nie spodziewalem sie ze za 1300 PLN mozna miec taki pojazd, nigdy mnie nie zawiodla, a wrecz wprawiala w zdumienie. Szkoda ze z czesciami nie jest juz za dobrze do tego modelu, ale dla chcacego nic trudnego. Gdybym nie wyjechal z Polski jezdzilbym nia do samego konca mojego lub jej. Zyczylbym sobie samych tak bezproblemowych samochodow z charakterem. NAstepna bedzie Mazda eFka z przedzialu 96-98. Acha nie wspomnialem, poza maluytkimi sladami rdzy pod boczna listwa od strony pasazera zero sladow korozji, podloga i wachacze nie nadgryzione zębem czasu co wprawilo znajomego mechanika w oslupienie.
Jak na 19 latke silnik zdecydowanie na 5. BArdzo dynamiczny, niezawodny, lubiacy wysokie obroty. Gdy go kupilem niepokojaco dzwonił, po zmianie oleju wrocilo do normy. Czym dluzej jezdzilem tym coraz bardziej mnie zaskakiwal, chociaz trzeba przyznac ze swoje najwieksze walory pokazuje gdy jedzie sie samemu bez pasażerów. Elastyczność wzorowa - króciutka jedynka, bardzo dynamiczna dwójka i 3 na której można właściwie jeździć przy każdej prędkości a dżwiek przy 5 tysiącach to muzyka dla mych uszu.
O ile elastyczność to wręcz wzór, to wsteczny wchodził czasami za drugim razem, dwójka też jakby cięzej, poza tym ekstra.
Świetnie trzyma sie w zakrętach a niskie, twarde zawieszenie daje posmak sportowej jazdy. Niestety w moim egzemplarzu tylne amortyzatory sa juz mocno spracowane i buja z tylu niemilosiernia na wybojach i wolniutko musze mijac spiacych policjantow
Bez zarzutu
Nietypowo umieszczony wlacznik tylnej wycieraczki, poza tym wzorowa przejrzystosc
nawet w ciezki mroc robi sie cieplutko po kilku minutach
5 chlopa wchodzi bez stekania, a z przodu i tak zostaje sporo miejsca
no coz cichy to on nie jest, ale za to brzmienie wynagradza...
7,5 w miescie, nieco ponad 6 na trasie, nie psuje sie wiec ciezko powiedziec, zaminniki jak sie poszuka sa dostepne no ale jednak w model nastepny ma juz wiekszy wybor, ceny nie przerazaja
Kupilem za grosze, wsadzilem jeszcze mniej a odplacila mi sie rokiem wiernej sluzby sprawiajac mi wiele radosci,
Padł mi silniczek od wycieraczek przednich i swiatla postojowe sie zbuntowaly...wiecej grzechow nie pamietam...
Wymienilem łozysko w jednym kole - z robocizna 60 pln...Zepsuty od poczatku byl silniczek krokowy i obroty szalaly gdy byl zimny ale nie kupowalem nowego bo to koszt 50% wartosci samochodu...Nic wiecej sie nie wydarzylo a zjezdzilem Mazdunia kawał Polski

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 GT 86KM 63kW [l/100km]

7,4