Ocena kierowcy - Mazda 323 IV BG

Rok produkcji 1992
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Mazda 323 IV BG 1.7 D 56KM 41kW 1989-1994 - Oceń swoje auto
Inne : spalanie, wytrzymałość
Karoseria : trochę rdzewieje, szczególnie słupki i nadkola zaczynaja brać, ale jak to się mówi \"zaszpachlujem\"
Już takich aut nie robią, zima, -30, paliwo letnie prawie zamarzło, bo troche letniego a i tak pali, najpewniejszy środek komunikacji, lepszy od niej chyba tylko Mercedes 190.
elastyczny silnik, pojedzie na każdym paliwie, nawet i PB95 i litrze denaturatu przy zamarzniętej połowie baku ropy, trochę brudzi już olejem, ale po 18 latach i prawie 300tyś wolno mu ;)
wg mnie za krótka trochę jedynka, dwójka może też trochę, chociaż wtedy krótka 2 i długa 3 przydaje się do jazdy w korkach, skrzynia elastyczna, 5 wchodzi nawet przy 50km/h i pojedzie bez zbędnego dławienia na prostej drodze
mankament: brak wspomagania, profil opony wysoki na małych kółkach (175/70/R13) więc tłumi trochę dziury ale przydałyby się większe koła (ale nie kosztem profilu), po 18 latach odzywa się trochę prawe przednie łożysko, ale już 2 lata czasem do mnie przemawia, że coś boli i nic, jeżdże dalej, teraz w zimie zamilkło, minusem jest słaby promień skrętu, niestety czasem daje w kość
duża przednia szyba, dobry nawiew, brak problemów z odparowaniem, lusterka spore, tył też widoczny, ja nie mam problemów z parkowaniem, wg mnie trochę za słabe swiatła (mijania i długie)
wszystko w miarę pod ręką, wszelkie włączniki, wyłączniki, wiadomo, sedan to nie hatchback, ale w miarę ładowne, przewiozło 800kg kafli i nawet nie zajęczał ;) sporo miejsca z przodu, bo zabudowane nie jest, jedynym minusem to gdzieś już po 12-13 latach plastiki piszczały i nie wiadomo było za co łapać, teraz tylko zgłaszam radio ;)
nic dodac nic ująć, zima jak w piecu w ciągu kilku minut w lecie: brak klimy, to boli
Z przodu dużo miejsca, szeroko, a z tyłu w 3 dorosłych chłopa trochę ciasno.
Jak w traktorze, ale co można oczekiwać po 18 letnim dieslu :D Rozmawiać się da
Trzy osoby, 1000km, bagaże - 4,2l/100km przy Vmax=110km/h mówi samo za się ;) Nigdy nie przekroczyłem 6l czy to miasto, czy trasa czy zima czy lato, czy sam czy z haremem kobiet ;) Średnio po mieście i okolicznych wioskach 5,5l
Jeśli, ktoś chce kupić dla syna auto, lub jakiś młody człowiek pragnie miec pierwszy wóz i ma 2-3tyś - nie czaić się - kupować! Nie jest to szogun sprintu ale na prawdę fajne wozidełko. Do pracy, szkoły, do dziewczyny zawsze dojedziesz ;)
Tylne amory - po 17 latach, tylko dtalego, że prawy już niedomagał, lewy jeszcze by z rok śmigał. Pompa wody - po 18 latach, rozpadła się przy zmianie paska rozrządu przy 290tyśkm, zaczełą ciec jak ją rozkręciłem, wcześniej lekko sączyła, ale nic się nie działo bo osad zalepił dziurę ;) Nowa pompa 200zł, pasek rozrządu 50zł.
Nie wiem co to znaczy. Dwa razy auto bite i nic, jak czołg.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 D 56KM 41kW [l/100km]

5,2