Ocena kierowcy - Mazda 323 IV BG

Silnik 1.7 D 56KM 41kW
Rok produkcji 1991
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Mazda 323 IV BG 1.7 D 56KM 41kW 1989-1994 - Oceń swoje auto
Starodawny wygląd , felgi całkowicie zaśniedziały, progi przeżarte, błoto na przegubie.
silnik jest w miare dynamiczny jak na kogucią wage auta przystało, (o.k 1030 kg) Przyspieszenie od 0-60km/h to 7s. a 60 -100km/h to następne 10s.:( Drifting tym autem to raczej niewykonalny, można pobujać w obloczkach:) Powyżej setki wyrażny spadek pzyspieszenia, moment obrotowy jest na najwyzszych obrotach co daje głosny hałas.
skrzyneczka biegow jest całkiem dobra, oprócz tego że czasem nie wskakuje wstek(R).
Model tem nie posiada ABS´u.Mam nówki oponki , które przy dużych prędkościach nieźle kleją się bieżni. Takich opon nie powstydził by się niejeden Maybach:p(opony TOYO) Zawieszenie twarde , zdziebka resorują...
SUPER, SUPER. Przy wieździe do lasu zauważyłem tam rosnące grzybki:))
Mało bajerów, plastykowa deska rozdzielcza, za nisko radio- choć jest ono wymontowane, brak uchwytów na COCA_COLE
Ogrzewa się szybciutko, lecz przednia szybka w wymaga troche czasu.
Dużo miejsca na nogi . Jestem niechudy, dobrze wyczesany,mam komórke i zestaw głośnomówiący.Z tyłu dla mojej rodzinki jest nawet całkiem wygodnie, nawet piesek się zmieści pod nogami, 3 ossoby z tyłu to z lekka przesada. To duże obciążenie dla silnika.
bardzo głośno przy powyżej 80 km/h Inżynierowie i technolodzy wnętrz opuścili lekcję w projektowaniu wyciszenia silnika:(( PORAŻKA!!
Jak dla mnie bomba. Spala zaledwie tyle co moja kosiarka do trawy czyli 5,4l / 100km.
Jak na cenę dealera to rewelka. Auto do niewyjeżdzenia, przewiozła już młot 250kg. + 40l farby akrylowej z połyskiem.Do tego mam zainstlowany hak, kory nie raz był wykorzystwany w celu przetransportowania gruzu na działke.
Niezawodność (drobiazgi) to jest nawiększy atut tego pojazdu.
po przebiegu 150000km poszły jak jeden mąż - wszystkie 4 amory. Może to normalna sprawa ale nie na moją kieszeń. Orginalne amory są bardzo drogie , podróbki są o polowe tańsze...Kupiłem amory od VW i nie narzekam.Do dzisiaj jeżdzi jak po stoliku.

On - zużycie paliwa dla silnika 1.7 D 56KM 41kW [l/100km]

5,2