Ocena kierowcy - Mazda 323 IV F

vanderandreas@o2.pl, 20 lat temu
Silnik 1.3 16V 73KM 54kW
Rok produkcji 1991
Mazda 323 IV F 1.3 16V 73KM 54kW 1989-1994 - Oceń swoje auto
Bardzo fajne autko, bez porównania lepsze od niemieckich tej klasy pod praktycznie każdym względem. Nie jest łakomym kąskiem dla złodziei. Miałem już kilka aut ale to jest naprawdę fajne.
bardzo elastyczny, jednak słychać nieprzyjemne chrabotanie przy wychodzeniu z niskich obrotów, bardzo czuły na paliwo niskiej jakości (dzwonią zawory). Pomimo takiego przebiegu nie musiałem nic w silniku wymieniać
bardzo dobrze dopasowana do charakterystyki silnika
przy szybkim pokonywaniu łuków nieprzyjemne kołysanie na boki (pomimo sprawnego zawieszenia), ponadto czasami czuję, że w zakręcie opona "schodzi" z felgi (155/80 R13). Bardzo dobry układ wspomagania.
doskonała widoczność na wszystkie strony (szczególnie przy braku tylnych spojlerów). Dobre umiejscowienie słupków i lusterka boczne (praktycznie eliminują "martwą sterfę")
wygodne rozmieszczenie wszystkich przycisków i przełączników, niezawodne i "miękkie" przy przełączaniu
jak we wszystkich japońcach w zimie grzeje jak piec, latem dobrze spisuje sie zwykła dmuchawa. Nie mam zastrzeżeń.
Chyba najprzestronnuiejsze auto w swojej klasie. Z tyłu dosyć miejsca nawet dla dorosłych, z przodu pełna wygoda. Jak na tego typu auto przestronny bagażnik.
Niestety głośno w środku. Jeżeli ktoś wie ja sobie z tym poradzić proszę o pomoc!
spalanie: min: <6l/100km, max: 8l/100km (przy prędkości ok.140km/h), średnio 6,5-7,0 l/100km. Jeżeli chodzi o ceny napraw to kupuję markowe części w sklepach i daję auto do naprawy zaufanemu mechanikowi. Cennik w serwisie wg mnie jest wzięty "z kosmosu".
przyzwoity samochód za niezbyt wielką kasę
Czasami trzeba wymienić jakieś żarówki, ale to chyba dotyczy w jednakowym stopniu wszystkich samochodów
Gdyby nie stłuczki nie musiałbym nic poważnego wymieniać
Mazda 323 IV F