Ocena kierowcy - Mazda 323 IV F

parthenos@go.pl, 22 lat temu
Rok produkcji 1990
Mazda 323 IV F 1.3 67KM 49kW 1989-1994 - Oceń swoje auto
za 10.000 można dostać idealną mazde..są to auta naprawde trwałe..nie wymieniasz amortyzatorów,zawieszenie jest elastyczne i mimo dużych przebiegów nie kołysze samochodem..oprocz paliwa i OC nie ponosi sie zadnych kosztow..porownujac z toyota corolla,suzuki swiftem,czy nissanem sunny dochodzi sie do wniosku,ze awaryjność tych japońskich niezniszczalnych maszyn jest identyczna,czyli żadna,a mazda 323 jest najbardziej komfortowa z tych 4 aut,bo mialem okazje porownac
przyjemna praca silnika przy stałej prędkości..elastyczność ok,czasami na 2 biegu przy małej prędkości przymula a potem zaskakuje i rwie do przodu
pełna precyzja
trzyma się doskonale, może przez to że mam 185 opony, układ jezdny na 5
trudno powiedzieć, do przodu super, tył troche gorzej
najgorzej umieszczono regulacje reflektorów, jest nieoświetlona,trudno dostępna i nie wiadomo w którą stronę nią manipulować żeby uzyskać zamierzony poziom wysokości świecenia
nie mam z czym porównać, zimno mi nie jest więc 4pkt
tu trzeba dać 5..mały samochód,3-drzwiowy, a więcej miejsca niż w Volvo S40..nawet z tyłu jest luz
samochód przyjemnie się toczy i cicho porusza..denerwuje mnie tylko wciąż popiskujący szyberdach
1.3 pojemność,ale koszty ponoszę spore..potrawi chłepnąć do 8,5 litra na miejsckich drogach, a tam jezdze najczesciej
wole taka mazde niz 10 letniego VW, nie wspominajac o francuzach
nic
być może uszczelka jest przepalona,wynik zaniedbania poprzednika,ale nic z tym nie robię i nie poniosłem żadnych kosztów z wymianą czegokolwiek
Mazda 323 IV F