Ocena kierowcy - Mazda 323 IV F

krzysiek323f@wp.pl, 16 lat temu
Silnik 1.6 16V 88KM 65kW
Rok produkcji 1993
Mazda 323 IV F 1.6 16V 88KM 65kW 1991-1994 - Oceń swoje auto
Zawieszenie : Mam załozone opony 195/45/15 i trzyma sie świetnie drogi jadąc zakrętami kolo ojcowa woj. małopolskie odchodziłem takie auta jak bmw e46 320d , mini cooper , calibra, I RODZINNE TYPU skoda fabia , astra 1,2 gof 3 i 4 to nie ściema taka jest rzeczywistość wielowachaczowe zawieszenie w mazdzie i gazowe amortyzatory to jest moc ... a tutaj nie ma zartów
Zawieszenie : pęknieta spręzyna zawieszenia tył
podoba mi sie sylwetka
mam 1.6 16v do 140km/h ok póziniej już mocy brak ale jak nie mialem gazu robiłem golfa 2 1.8 90km i probowałem sie z kolegą do setki nie miał szans a jak założyłem gaz to on mnie teraz delikatnie bierze ale to pewnie przez moje szerokie opony bo on ma 175/70/13 z golfem trójka 1.8 tez chcialem sie próbowac ale kolega nie chce ... bardziej polecam 1.8 16v do mazdy ale nie ten gt ba prawie wszystkie w polsce już ledwo jezdzą są katowane...
wszystko ok niekiedy problem ze wstecznym ale TYLKO na zimnym silniku. w porównaniu do francuskich aut a jezdziłem citroenem xm i megane to tutaj lewarek chodzi pysznie.
wszystko jak należy tylko czuć nierówności ale za to doskonale sie prowadzi na zakretach.... golfy astry i megane przechylają sie jak cholera a to nic a nic:)
ok do tyłu tak sobie...
nie mam nic do zarzucenia podłokietnik mógł by być większy miedzy przednimi fotelami
bardzo szybko sie grzeje w zimie !!! i jest cieplutko duży plus dla tylnych pasażerów pod nogami sa nawiewy
z przodu ok z tyłu dla dwóch osób tez jest dobrze ale trzem już ciasno
do 140 km/h jest ok w wiecej nie jeżdze bo nie mam gdzie :) mam dobry sprzet grający wiec wszystko jest jak należy
Cieżko jest zejsc ponizej 10 litrow gazu w zimie jazda mieszana a w lecie to 9-10l raz jechałem do TYCH z predkościami 110-150 miejscami i wyszła 8,3litra gazu!!
dałem 5 tyś w tamtym roku i nie załuje!
zepsól mi sie raz zamek od kierowcy ale go na prawiłem tak ,ze koszty 0zl
nie miałem poważnych usterek