Ocena kierowcy - Mazda 323 IV F

olalla, 11 lat temu
Silnik 1.6 16V 88KM 65kW
Rok produkcji 1992
Mazda 323 IV F 1.6 16V 88KM 65kW 1991-1994 - Oceń swoje auto
Karoseria : Jak na taki rocznik karoserii nie straszna rdza! Wiadomo, nie ma cudów ale i tak dobrze się trzyma.
Kocham ten samochód, z wielkim smutkiem się z nim rozstanę.
Silnik żywotny i całkiem zrywny (jak na LPG), na benzynie juz w ogóle pracuje bardzo ładnie. Chodzi cichutko. 5/5
Skrzynia ok, zimą trochę ciężko trybi zanim olejek się nagrzeje, ale poza tym wszystko ok.
Widoczność z przodu rewelacja! Widzisz koniec maski dzięki tym pięknym otwartym oczkom :). Ciężko będzie teraz przesiąść się do auta bez zaznaczonego końca maski hehe :D. A co do widoczności z tyłu również bardzo dobra, nawet spojlerek nie przeszkadza.
Grzeje jak marzenie! A i klima też działa bez zarzutów.
Oprócz tego, że siedzi się trochę poskładanym jak scyzoryk to wszystko spoko. Siedzonka bądź co bądź wygodne. Zarówno te z przodu jak i z tyłu.
Nie jest jakoś supercicho ale też bębenki nie popękają od hałasu. Plastiki trochę trzeszczą, ale trochę... powiedzmy, że minimalnie :D. Trzeba przywyknąć.
Jeśli chodzi o zużycie paliwa to.... no cóż. Na początku paliła pięknie- w 8-9 literkach gazu zawsze się mieściła. Aż tu nagle zrobiło się 12! Wtedy przestałyśmy się lubić... Niskie ceny części- in plus oczywiście!
Tanie w eksploatacji auto do kupienia za śmieszną kasę. Silnik daje radę, może niekoniecznie będzie to odpowiedni samochód dla kogoś, kto szuka mocnych wrażeń, ale do codziennej jazdy do pracy czy szkoły będzie idealny. Nie zamula, dobrze i łatwo się prowadzi. To idealna maszyna dla tych, którzy dopiero się uczą i będzie to ich pierwszy samochód. U mnie się sprawdził zarówno w mieście, jak i na trasie. Bez problemu podróżowaliśmy przez pół Polski w kilka osób. Polecam, polecam, polecam! Super autko!
Wymiana filterka powietrza, świec i inne bieżące naprawy odbywały się tanio i szybko. Nie ma na co narzekać.
Nigdy mnie nie zawiodła. Wystarczy trochę o nią zadbać. Obeszło się bez poważnych usterek.
Mazda 323 IV F