Ocena kierowcy - Mazda 323 IV F

Ultra_Media_200, 18 lat temu
Silnik 1.6 16V 88KM 65kW
Rok produkcji 1993
Mazda 323 IV F 1.6 16V 88KM 65kW 1991-1994 - Oceń swoje auto
Bardzo polecam, wczesniej miałem malucha, VW passata, forda escorta, forda transita, opla vectre i niestety muszą się mocno pokłonić przed Mazdunią.
Silniczek rewelka!!! Bardzo ładna praca, dobre przyspieszenie. Zero jakichkolwiek wycieków itp. Na wzniesieniach wrażenie jakby trochę traciła moc ale to dlatego że gdy rozpędzona to leci samowolnie prawie bez wcisniętego gazu, w końcu jest bardzo opływowa dlatego na wzniesieniach trzeba ciut dodać gazu.
Ogólnie biegi wchodzą świetnie, jedynie wsteczny trochę gorzej i różnie.
Elegancko trzyma się drogi jak przyklejona, nigdy nie wariowałem więc nie wiem jak zachowuje się przy ostrej jeździe na ostrych zakrętach.
Z przodu rewelka, cofając do tyłu obowiązkowo kontroluję sytuację dodatkowo w bocznych lusterkach.
Fajnie nisko się siedzi, miejsca sporo z przodu, wszystko pod ręką fajniuchna deska rozdzielcza z zegarami. Z tyłu jeżdżą dzieciaki i są bardzo zadowolone ja nie miałem okazji ale wizualnie to za wiele swobody to nie mają.
Nagrzewa się bardzo szybciutko, z wentylacją ok bo mam szyberdach co dużo daje latem, autko szczelne, jak zamknąć się w nim na dłuzszy czas to pewnie tlenu by zabrakło :)))
Z przodu elegancko a z tyłu jeżdżą dzieciaki i są bardzo zadowolone ja nie miałem okazji ale wizualnie to za wiele swobody to nie mają.
Przyjemnie słuchać tego silniczka, nie jest super cicho ale dla mnie to dobrze, nie czuł bym się gdybym wcale nie słyszał silnika.
spokojna jazda nie przekraczając 100km/h spaliła mi 6 litrów jadąc nad morze. Spokojna jazda często i gęsto po mieście 7.5 litra. Z wariacji wyrosłem więc dalej nie odpowiem. W serwisie części drogie, ale ogólnie nie ma problemu aby kupić poza. Tarcze hamulcowe po 80zł/szt. klocki podobnie ale za komplet. Za 2 przednie lampy (wkłady) zapłaciłem 75zł, kupiłem bo tamte po umyciu były zawsze zaparowane i nie świeciły juz za pięknie. Nic innego nie kupowałem.
4800zł za takie autko, to aż wierzyc się nie chce. Mój najlepszy życiowy zakup. :))
Jak pisałem wymieniłem co konieczne, czyli olej, filtry pasek, tarcze i klocki oraz zakleiłem dziurkę w rurze wydechowej,
Brak usterek.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 88KM 65kW [l/100km]