Ocena kierowcy - Mazda 323 IV F

jk, 18 lat temu
Silnik 1.6 16V 88KM 65kW
Rok produkcji 1992
Mazda 323 IV F 1.6 16V 88KM 65kW 1991-1994 - Oceń swoje auto
świetny samochód dla ludzi którzy nie nie interesują się motoryzacją i nie muszą wiedzieć gdzie i jak otwiera się pokrywę silnika robią to tylko wtedy gdy dolewaja płynu do spryskiwacza chociaż nawet nie muszą tego robic bo zbiorni duzy i przy kolejnym przegladzie napełnią
nawet gdyby ktoś nie wymieniał oleju od nowości a po i co 50 tyś sprawdził stan ewentualny brak uzupełnił to nie zajeździ tego silnika pod wzgledem nie zawodności jest niedościgniony gaźnikowy 16V przeciętna dynamika w mieści od świateł można zaszaleć silnik nie lubu zbyt duzych obrótów jest wtedy głośny
nie ma problemów z jakimis tam zerwaniami linki sprzegło hydrauliczne biegi zmieniają się dość precyzyjne trochę więcej siły należy użyć przy jedynce i wstecznym
dobre trzymanie w zakretach i na wprost przy rozsądnej prędkości, zbyt duża przedkość samochód zaczyna tańczyć troche zbyt niski na nasze drogi
ja to w japończyku niski nie widzi przodu maski ale jakoś sobie z tym mali ludkowie razdą do tyłu dobra pasażerownie nie przeszkadzają do siedzą nisko duże lusterka boczne ibardzo wytrzymałe na amatorów cudzej własności chcieli urwac nie udało się troche uszkodzili
temperatura silnika zawsze taka sama nawet w dużych mrozach szbko łapie właściwą temperaturę ,raz miałem przypadek że złapał temperaturę i zaraz spadła potem było dobrze nie nie ruszałem pewno termostat się zaciął kanały trzeba czyści z liści chociaż nie uszkodzą silnika to zawsze lepiej dmucha
dobra zarównio z tyłu jak i z przodu trzy osoby dorosłe z tyłu jadą dość komfortowo
oj głośny samochód ale bywaja glosniejsze zwłaszacza przy dużych obrotach silnika przy niskich to tylko szum
nidgy tego nie sprawdzałem liczyła sie niezawodność niestety pozbyłem się i kupiłem młodszy niemiecki vw nawet do pięt nie urasta maździance
samochody tanie trzeba uważac żeby nie kupic bardzo rozbitego ale w tej chwili to przywozą w idealnym stanie za grosze z unii
hamulce tył bębny mogli dać tarcze i było by po problemie nie dość dobrze osłonięte przeguby łatwo uszkodzić osłonę gumową troche za długo pojeździć i przegub do wymiany ale można temu zaradzić szybko wymienić osłonę
nie było

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.6 16V 88KM 65kW [l/100km]