Ocena kierowcy - Mazda 323 IV F

vedel vedel@wp.pl, 17 lat temu
Rok produkcji 1990
Mazda 323 IV F 1.6 84KM 62kW 1989-1991 - Oceń swoje auto
Autko naprawde niesamowite i niepozorne. Nie jedna BEJA została na światłach. Kocham to auto! Dobra japońska robota za małą kasę.
Po 210tys.km troche słychać klawiature na wolnych obrotach. Ale poza tym jak na taki przebieg to silnik pracuje idealnie. Wydaje się, że nie stracił na mocy bo miałem przyjemność jechać taką samą z 1994 po 130tys.km i nie czułem różnicy.
Krótkie przełożenia zachęcają do jazdy na wysokich obrotach, a wtedy silnik żyje! Jedyne auto którym jeździłem do tej pory i wkręciłem na 7tys. Niesamowity ryk silnika :)
Co do zawiechy to nie ma się do czego doczepić. Auto trzyma się drogi ja Subaru :) Pokonywanie zakrętów ze znaczną prędkością to czysta przyjemność. Autko trochę za bardzo czułe na boczne wiatry przy większych prędkościach. Troche nosi gdy jedzie się samemu!
Z przodu jak w kinie! Tylna szyba ogromna i gdyby nie gigantyczny słupek to było by cool.
Wszystko jest na miejscu i pod ręką!
Wcześniej jeździłem Hondą civic i śmiało stwierdzzam, że japońce szybko się grzeją :) zaparowane szyby to kwestia kilkudziesięciu sekund.
Kierowca i pasażer z przodu miejsca mają full. Nie mam pojęcia jak jest z tyłu bo nie siedziałem nawet. Jechaliśmy w 5 osób 450km bez zatrzymywania i Ci z tyłu nie płakali więc chyba jest OK.
No nie ma co, autko jest troche głośne. Pow 3,5tys obr. jest meksyk ale silniczek wydaje tak przyjemny sportowy dzwięk że frajda z jazdy murowana :)
No pali jak mały smoczek :) Lubie agresywną jazdę na wysokich obrotach i trochę mnie to kosztuje. Jak ktoś lubi pyrkać to tragedii nie ma. Rynek części do mazdy w Polsce trochę kuleje i trzeba się uzbroić w cierpliwość przy zamawianiu części i nie są one tak bardzo drogie jak mówią ludzie o japońcach.
Dobra japońska robota za małą kasę.
zamki troche sie zacinają czasami!
Nie miałem!

LPG - zużycie paliwa dla silnika 1.6 84KM 62kW [l/100km]