Ocena kierowcy - Mazda 323 V C

Silnik 1.5 i 16V 88KM 65kW
Rok produkcji 1996
Mazda 323 V C 1.5 i 16V 88KM 65kW 1994-1998 - Oceń swoje auto
Inne : Niezawodność
Idealne auto jako drugie w rodzinie. Koszt utrzymania symboliczny. Auto dla kogoś, kto nie jeździ za dużo po mieście. Na podmiejskich trasach spisuje się wyśmienicie. Awarie są rzadkie i błahe.
O silniku można by pisać wiele - jest to trochę loteria w tym aucie. Silnik dość prosty. Łatwy do serwisowania. Wiele rzeczy można zrobić samemu - części eksploatacyjne nie stanowią problemu. Pozostałych na szrocie mnóstwo. Często przytrafiają się mu różne problemy. Podobno żre olej - u mnie nie. Dużo pali owszem ale w ruchu miejskim.
Skrzynia tego auta to poezja. Biegi wchodzą pięknie z wręcz idealnym oporem. Dokładnie wiadomo kiedy wszedł bieg. Nigdy mi nic nie zgrzytło. Wadą może być za krótka 5.
Dobrze wyczuwalny układ jezdny ale... z obniżonymi sprężynami. Po tej modyfikacji auto prowadzi się na 4+. Bez tego przeciętnie. Wspomaganie ma idealnie dobraną siłę.
Widoczność jest ok. Tylne okienko pomaga manewrować na parkingu. Belka nad tym małym okienkiem trochę przysłania ale w nocy zasłania lampy auta, które siedzi nam \"na ogonie\".
Jest wszystko co potrzebne. Schowki są wszędzie. Gdzie nie spojrzysz.
Daje rade - jest klima, która pomaga odparować szyby, szyberdach również pomaga.
Jest dobrze. Kierowca i pasażer mają masę miejsca. Z tyłu osoby dorosłe mogą podróżować tylko na krótkich trasach. Dalej tylko dziecko lub bagaże. Bagażnik 300 litrów jest wystarczający.
Nie wiem mam dziurawy tłumik i zużyte łożyska. Plastiki trochę trzeszczą.
Samochód pali trochę. Niestety jest to przypadłość Z5. Przyczyny tego są różne. Ja z tym nie walczę ponieważ auto jest drugie w rodzinie i robi krótkie przebiegi. Najważniejsze, że naprawy i części są tanie. Dużo rzeczy można zrobić samemu.
Jest dobrze. Można brać w ciemno o ile nie jest za mocno przeżarty przez rdzę.
Zdarzają się awarie ale nic poważnego mi padł: alternator, złącze kulowe wycieraczek, drążki.
rdza na tylnych nadkolach

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 i 16V 88KM 65kW [l/100km]