Ocena kierowcy - Mazda 323 V C

gacek612, 11 lat temu
Silnik 1.5 i 16V 88KM 65kW
Rok produkcji 1996
Mazda 323 V C 1.5 i 16V 88KM 65kW 1994-1998 - Oceń swoje auto
Karoseria : Karoseria była pierwszym elementem auta co przyciągneło mnie na chęć posiadania mazdy 323c. Potem praca silnika i w końcu przejażczka spowodowała odrazu zkup tego auta.
Auto posiadam od roku i jestem z niego bardzo zadowolony i nie mogę powiedzieć złego słowa na jego temat. Do całokształtu dodałem od siebie kilka drobiazgów takich jak podwujny spojler na tylną klape, nakładki na progi i dokładkę tylnego zderzaka.
Bardzo cichy i ekonomiczny o doskonałej pracy stylistyce, szybko wchodzi na obroty wydając miły dzwięk.
Krutki pierwszy bieg co dodaje charakteru i uroku dla całego auta. Nie zacina cię i świetnie wspułgra z silnikiem.
Wstawiłem koła 15cali z oponami micheln 195/55 co dodało jej przyczepności na zakrętach a na ruwnej powierzchni usztywnia ją dodając komfortu uniknięcia oddziaływania na mniejszych nierównościach. Jest autem dynamicznym i zwrotnym co jest atutem.
Nienarzekam, przud cały przejrzysty jak w większości aut, natomiast tył jest dobrze zaopatrzony w pionową niską szybkę co ułatwia parkowanie i zerkanie podczs jazdy po przez lusterko wsteczne.
Bardzo szybko się nagrzewa, przy czym szybko odparowują i odmarzają całe szyby a nie tylko ich część. Latem natomiast jest zimny przyjemny nadmuch, a do tego ma szyberdach co dużo pomaga w rużnych warunkach atmosferycznych.
Kierowca mawszystko przejżyste i sporo miejsca dla samego siebie jak i dla pasażerów. Jadąc w czworo każdy ma swobode i wygodę podczas jazdy.
To zależne od posiadacza auta. To standardowe jest dość specyficzne gdyż słychać piękną prace silnika na wysokich obrotach co dodaje uroku temu autu.
Zużycie paliwa wacha się od 5,8 litra w trasie z prędkością do 150km/h, w mieście średnia wacha się pomiędzy 6,5-7litrów a wiadomo gdy przyśfiruje i dam popiskach to 12 wezmie jak złoto:)
Rewelacja, godny uwagi i zainteresowania. Polecam ana zwrucenie uwagi na ten model.
Do tej pory nie miałem żadnych kłopotów. niezawiodła mnie pod żadnym względem.
Co tu dużo mówić zadbaj o oleje, rozrząd, płyny, klocki chamulcowe, paliwo w baku i jedziesz beż żadnych obaw gdzie tylko chcesz.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.5 i 16V 88KM 65kW [l/100km]

7,4