Ocena kierowcy - Mazda 5 I

bloos11, 8 lat temu
Silnik 2.0 MZR 146KM 107kW
Rok produkcji 2008
Mazda 5 I 2.0 MZR 146KM 107kW 2008-2010 - Oceń swoje auto
Silnik : Silnik 2,0 benzyna się sprawdził z instalacją gazową.
Inne : brak
Nie ma tu opcji bardo dobrze dlatego zaznaczyłem dobrze. Samochód w 100% spełnia moje oczekiwania.
silnik (zagazowany)pracuje po moich 4 latach użytkowania nadal bardzo dobrze. Jedynie czeka mnie wymiana wtrysków po przejechaniu 70 tys. km. odkąd założyłem gaz.
jedyna wada to włączanie wstecznego jak dla mnie za mało precyzyjnie się go włącza
Gdy na liczniku było ponad 140 tys. km to musiałem wymienić łączniki stabilizatorów i jedno łożysko.
Jak w większości pojazdów to małe utrudnienie z przednimi belkami. Poza tym wszystko ok. a dużym plusem są przyciemniane szyby tylnych siedzeń i samego tyłu.
Gabaryty robią swoje przy jeździe na autostradzie gdy mocno wieje. Przy prędkości ponad 100km,może zarzucać.
Brakuje mi oddzielnej regulacji ogrzewania i wentylacji dla pasażerów siedzących z tyłu. Przy tych gabarytach samochodu powinna ona być niezależna.
To jeden z największych atutów tego samochodu. Wygodnie się siedzi z przodu i z tyłu miejsca pod dostatkiem dla każdego i do tego jeszcze duży pojemny bagażnik. Natomiast oczywiście traci atuty bagażnik gdy rozłożymy dodatkowe dwa fotele.
Do 110 km/h jest ok. powyżej niestety słychać buczenie.
Samochód posiada instalację gazową na benzynie praktycznie nie jeżdżę. Zakładałem przed założeniem instalacji, że będzie spalał 11 litrów mile mnie spalanie zaskoczyło, bo bardzo rzadko przekraczam 10 litrów. Z reguły spalanie oscyluje między 9 a 10 litrów.
Kupiłem ten samochód jako 4 letni lekko puknięty (wymiana przedniego zderzaka i maski). Całość po naprawie czyli naprawa i koszt zakupu wyniosła mnie 28 tys. zł. a z zainstalowaniem gazu 31 tys. Podsumowując warto było tyle pieniędzy wydać.
Wymiana jak wspomniałęm łączników stabilizatorów i jednego łożyska wymieniłem też wszystkie tarcze. Tak z wyprzedzeniem.
Odpukać w nie malowane nie było żadnych poważnych usterek.

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 MZR 146KM 107kW [l/100km]

9,2