Ocena kierowcy - Mazda 5 I

Silnik 2.0 MZR 146KM 107kW
Rok produkcji 2009
Okres użytkowania: ponad 6 lat
Mazda 5 I 2.0 MZR 146KM 107kW 2008-2010 - Oceń swoje auto
Inne : Duża dynamika jak na minivana i niskie koszty eksploatacji.
Przejechałem autem 124 tys. km od nowości. Auto absolutnie bezawaryjne (super!). Wystarczająco mocne i dynamiczne nawet przy pełnym obciążeniu. Wygodne i dobrze rozwiązane wnętrze. Z tym silnikiem i 6 biegową skrzynią tanie w eksploatacji.Małym minusem (przy sporym wnętrzu) jest klimatyzacja - wszystkie wyloty powietrza z przodu auta. W upały trzeba więc mocno chłodzić przód auta i o przeziębienie łatwo. Słabo wyciszone odgłosy toczenia. Auto jest świetną propozycja dla rodziny z małymi dziećmi.
Same plusy. S U P E R ! Cichy i elastyczny. 6-tk..ą można jechać na obr. ok. 2500/min bez problemu. Powyżej 3tys. na każdym biegu bardzo dobrze przyśpiesza (jak na vana). Przy przebiegu 124tys żadnych awarii !
6-biegowa dobrze ze stopniowana . Wszystko działa jak trzeba.
Wszystko o.k. chociaż na naszych nierównych drogach (na zimowych oponach) bywa niestabilny i trzeba uważać przy dynamicznej jeździe...ale to przecież van nie wyścigówka.
Świetne, duże lustra boczne...przez tylną szybę trochę gorzej, ale czujniki cofania są rozwiązaniem.
Wszystko pod ręką choć fotel kierowcy mógłby mieć inne możliwości dopasowania siedziska. Siedzisko trochę krótkie. Może to kwestia wieku, ale przy długich trasach przydałyby się wygodniejszy.
Z wymianą powietrza dobrze radzi. Na szybach nie ma rosy, zimą szybko się nagrzewa.
Wystarczająco miejsca i wygodnie dla 4 dorosłych (wysokich) i dwójki dzieci. Faje i przydatne możliwości aranżacji wnętrza.
Bardzo dobrze wyciszony silnik. Powyżej 130-140 przeszkadza szum wiatru i odgłosy toczenia. Dużo zależy oczywiście od opon, fabrycznie montowane były kiepskie pod tym względem.
Tanie przeglądy! Płyny, filtry i wszystko.Rozrząd na łańcuszku do 350tys.km Jak dotąd (124tys. km) wymieniłem wahacze przód i łączniki stabilizatora tył, ale to wpływ naszych dróg.
Nie było tanie w zakupie ale myślę, że serwisowaną można przejechać ok, 300tys. bez większych wydatków.
Żadnych.
Brak.