Ocena kierowcy - Mazda 5 I

Bolesław, 7 lat temu
Silnik 2.0 MZR 146KM 107kW
Rok produkcji 2009
Mazda 5 I 2.0 MZR 146KM 107kW 2008-2010 - Oceń swoje auto
Bałem się tej wielkiej budy ale okazała się wielka ale dobrze dopasowana do reszty. Jak potrzeba to przejedzie nią 7 osób a jak nie to komfortowo 4 z ogromnym bagażem. Silnik spokojnie sobie radzi z masą prawie 1,5 tony.
Znakomita jednostka forda, dobra do gazu (koniecznie z lubryfikacją). Jak to japończyk - lubi wysokie obroty żeby dynamicznie jechać ale jednocześnie 2 tys obr/na min i można jechać na 6-stym biegu. Oczywiście odradzam przy takim biegu wyprzedzać :)
Jak dotąd bez zarzutu. Dobrze zestrojona z gabarytem auta. Jedyne co by poprawił to ostatni 6 bieg powinien mieć inne przełożenie - bardziej do ekonomicznej jazdy, i jeszcze precyzję zmiany biegów bym poprawił, żeby lepiej wskakiwało (w Toyocie było super)
Tu nie mam się do czego przyp... oczywiście biroąc pod uwagę że to minivan. Nie wychyla się na zakrętach i nie nurkuje. Nawet przy 7 osobach nie muszę korygować lusterek
Wielki lusterka zewnętrzne, przeszklony przedni słupek, czujniki mało przydatne (ale wygodniej z nimi). Nie ma problemu z tym - jednak niemałym autem, przy parkowaniu czy poruszaniu się po ciasnych uliczkach. Brawo dla inżyniera
Jak to w maździe, wszystko pod ręką. Na kierownicy sterowanie radiem i tempomatem. Siedzi się wysoko i wygodnie.
Generalnie jest ok ale jak jest baaaardzo gorąco to szybko się nagrzewa i trochę musi potrwać zanim chłód dojdzie na tył czyli minus za brak nawiewy dla tyłu.
Rewelacja. Tylne siedzenia umieszczone są wyżej niż przednie, więc siedzi się jak w kinie :) Możliwe różne konfiguracje z tyłu - może być 5 miejsce, albo podłokietnik albo schowek ze stolikiem i uchwytami na napoje. Oczywiście są też stoliki w fotelach.
Silnik cichutki, zawieszeni cichutkie, opon prawie nie słychać, ale kurcze uszczelki w oknach jakieś liche i przepuszczają dużo dzwięków. Na autostradzie przy prędkości 130 słychać auta obok a nie własne ;)
Na razie nie jest źle. Oprócz oleju i paliwa dołożyłem wahacz przedni prawy za 250 zł. To wszystko.
Ciężko określić. Ale ja wybieram funkcjonalność nad wodotryski. Nic się nie psuje, nic nie dokładam więc wychodzi że jakość dobra za rozsądną cenę
Dołożyłem spinki do uszczelki tylnych drzwi bo dziecko wyrwało przy wysiadaniu z plecakiem - koszt 4,80 zł
Żadnych. Auto nigdy nie zawiodło

LPG - zużycie paliwa dla silnika 2.0 MZR 146KM 107kW [l/100km]