Ocena kierowcy - Mazda 5 II

Roman, 10 lat temu
Silnik 2.0 MZR 150KM 110kW
Rok produkcji 2013
Mazda 5 II 2.0 MZR 150KM 110kW 2010-2015 - Oceń swoje auto
Jestem raczej zawiedziony i pomimo rocznego użytkowania zaczynam myśleć o zmianie. Auto raczej ciasne.
150KM to za mało! Słabo przyspiesza przy wyprzedzaniu. Spalenie 9,5 l/100km to sporo w porównaniu z deklaracjami producenta. Jazda bez szaleństw (żona, dzieci)
bez zarzutów
Mało komfortowy, ale dość pewnie trzyma się drogi. Wersja sport ma obniżone progi (spoilery) czasami okazuje się iż prześwit na polskie drogi jest za mały
Wnętrze ciasne. Plastiki rodem z malucha. Kamera cofania to dobry dodatek. Jeżeli już kupować Mazdę 5 to w wyposażeniu max. - niewielka dopłata
Nie zachwyca, ale nie ma też istotnych wad. Brak miejsca na wodę 1,5l, CB radio (można w schowku między fotelami, ale przydaje się na inne rzeczy)
OK Podgrzewane siedzenia - fajny bajer zimą
Z przodu raczej ciasno - myślałem, że przyzwyczaję się , ale ... W 2 rzędzie wygodnie 2 osoby dorosłe lub 3 niedużych dzieci. W 3 rzędzie 2 osobne fotele dla dzieci lub drobnych dorosłych (tu jest lepiej niż u konkurencji, więcej miejsca i wygodniej)
bez uwag
Pali sporo. Przegląd po roku 640zł
Za ponad 100 tys mogłoby być lepiej.
Po zakupie nawigacja tomtom pokazywała głupoty (złą lokalizację), rozkręcili i nic n ie znaleźli. W drodze powrotnej zaskoczyła i chodzi poprawnie. Nie można jednak jej całkowicie zaufać - niektóre propozycje tras są idiotyczne
Nic poważnego nie nawaliło. Tego spodziewałem się po Maździe i dlatego ją kupiłem

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 MZR 150KM 110kW [l/100km]

11,1