Ocena kierowcy - Mazda 6 I Hatchback

Marek, 14 lat temu
Silnik 2.0 MZR-CD 121KM 89kW
Rok produkcji 2004
Mazda 6 I Hatchback 2.0 MZR-CD 121KM 89kW 2002-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : Lubię takie silniki - oszczędno dynamiczne :-)
Karoseria : Rdza, rdza, rdza ...miazga...po jednym leczeniu pewnie będzie wychodzić :-/
Przeniesienie napędu : Jak dobrze pójdzie to sprzęgło i dwumasówka na raz do wymiany - koszt 5 tys.
Piękny samochód, doskonały do jazdy i tak spartaczony. Dlaczego?
Silnik Mazdy 6 diesel jest ok. Spalanie dosyć niskie. Pod koniec zaczął mi w tej ostrej zimie wcinać ostro olej. A wymieniany był 10 000 km wcześniej a na bagnecie sucho.
Skrzynka bez rewelacji - solidna i dobra.
Bardzo dobrze trzyma się drogi - nie miałem za tym problemów.
Bez rewelacji - ale więcej niż poprawnie.
Wszystko na swoim miejscu - potem używanie \"na ślepo\"
Dwa razy mi padała klimatyzacja - pęknięte rurki. ale tak poza tym nagrzewa i chłodzi bardzo dobrze.
powinno być stosunek ceny do szybkości wychodzenia rdzy ... to wtedy by nawet 1 gwiazdki nie dostał.
No i zaczynają się schody. Delikatne usterki to pikuś. W sumie klima i parę stówek poszło.
Poważne usterki: Rdza, rdza, rdza .... Panowie jak można zrobić tak doskonały samochód i tak spartaczyć blachy. Interesowałem się tym wiele - na forach o Mazdzie poczytajcie - praktycznie 2004 rocznik ma to w genach. Oprócz błotnika który był widoczny to jeszcze znaleźli purchle na: pokrywa bagażnika, drugi błotnik, słupki drzwi, prawie wszystkie drzwi ...a co ja będę pisał ... nie znaleźli jej tylko w przednich lewych drzwiach. Ja ją znalazłem jak pękła sprężynka od zamka i rozbierałem sam drzwi aby się tam dostać - korozja jest w środku. Masakra ta rdza. Poza tym - sprzęgło padło po 140 tys - i nie mam ciężkiej nogi. No i oczywiście czekała by mnie wymiana koła dwumasowego - koszt lepiej nie pytać. Poczytajcie trochę fora to zobaczycie że nie tak mazda piękna jakby kitajce chcieli.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 MZR-CD 121KM 89kW [l/100km]

6,3