Ocena kierowcy - Mazda 6 I Hatchback

misiek_rysiek, 9 lat temu
Silnik 2.0 MZR-CD 121KM 89kW
Rok produkcji 2006
Mazda 6 I Hatchback 2.0 MZR-CD 121KM 89kW 2002-2008 - Oceń swoje auto
Silnik : Niesamowita kultura pracy. Cichy i niezawodny.
Jeździłem wcześniej benzyniakami. Tym dieslem zrobiłem ponad 100 tys. km i jestem bardzo zadowolony, przede wszystkim z komfortu jazdy jak i trwałości auta. Ostatnio znajomy, zawodowy kierowca Tir'a, rozłożony na fotelu pasażera powiedział - nieźle ta twoja mazda zap...
Niespotykana jak na ten rocznik kultura pracy auta. Szkoda, że nie stać mnie na nówkę. Kupiłbym ten silnik jeszcze raz. Co diesel to diesel. Jedyne czego trzeba pilnować to olej - i lać taki jak należy a nie wynalazki no i oczywiście dbać o turbo, a silnik odwdzięczy się ciekawymi osiągami i bezawaryjnością.
150 km/h - 7,1 l/100km na szóstym biegu przy cichutkiej jeździe. Skrzynia precyzyjna, żadnych problemów. Bardzo dobrze przełożenia. Nic dodać nic ująć. Nie jestem specem od aut tylko użytkownikiem więc technicznie się nie wypowiem.
Doskonale. Niestety rzadko mam przyjemność jeździć po autostradach, co wiąże się z koniecznością poznawania jakości dróg wojewódzkich i powiatowych - a na tych ostatnich jak wiadomo bywa różnie. Ostatnio jechałem octawią combi (prawie nówka) i porównanie wypada zdecydowanie na korzyść mazdy.
Widzę wszystko co chcę widzieć, czasami nawet za dużo:) Nie mam żadnych uwag. Słupki przednie nie zasłaniają widoku, tylna szyba ogromna. Co chcieć więcej? Oczywiście można siedzieć wyżej, ale nie w tym aucie.
Bez uwag. Dla mnie jeżdżącego głownie samotnie jest rewelacyjnie.
No po prostu super. W największe zimy nie ma żadnego problemu. Dogrzewanie działa tak, że zanim odśnieżysz, odskrobiesz boczne szyby, przednia już nie stanowi najmniejszego problemu. Jeden z największych plusów tego auta.
Jak na to auto to jest super. Niby nie duże, a komfort w trakcie jazdy jest odpowiedni. Jeżdżę dużo i jest to dla mnie ważne. Lubię czuć się wygodnie, a mazda mi to zapewnia.
Halo, halo nic nie słyszę! Na szóstce przy 150 km/h jest cichutko. Bardzo dobrze wyciszone wnętrze. Z zewnątrz nie dochodzą żadne świsty, gwizdy itp. Z
Olej droższy niż zwykły, ale to wydatek nie tak częsty jak paliwo, a tu same plusy. Nie widzę różnicy co do innych aut.
Za auto w takiej cenie - nie znalazłem lepszej jakości. W przeszłości jeździłem różnymi samochodami, mazda jest pierwszym "japończykiem" i powiem, że się nie zawiodłem.
Opony wymieniłem na nówki:)
Czytałem jakieś bzdury o awariach diesla i kosztach. Pewnie jak jest poważna awaria to są i koszty, pytanie dlaczego ta awaria wystąpiła. Jak się jeździ na złym oleju lub przy zerowym stanie to silnik nie da rady. Jak się po szybkiej jeździe zgasi od razu auto to wtedy padnie turbo. Ale takie sprawy to w każdym aucie z dieslem niezależnie od marki.

On - zużycie paliwa dla silnika 2.0 MZR-CD 121KM 89kW [l/100km]

6,2