Ocena kierowcy - Mazda 6 I Kombi

DG, 5 lat temu
Silnik 1.8 MZR 120KM 88kW
Rok produkcji 2004
Mazda 6 I Kombi 1.8 MZR 120KM 88kW 2002-2008 - Oceń swoje auto
Karoseria : Myślałem, że będzie tutaj problem, a tu niespodzianka. Warto kupić w dobrym stanie blacharskim i od razu go odpowiednio przygotować
Inne : brak?
Zacznę klasykiem: "Mazda - i wszystko jasne". Ogólnie dobry samochód, nie sprawia niespodzianek, nawet jeżeli chodzi o karoserię. Szkoda, że nie jest taki komfortowy jak np Audi A4 B6, ale koszta również nie takie ;) Jeżeli kupowałbym ponownie, to 2.3B, ewentualnie 2.0B, raczej w automacie. Chyba że II generację, to wtedy 2.5B.
Trochę za słaby jak na tę budę, ale taki kupiłem, więc można przeżyć. Bierze olej.
Przydałaby się 6-tka, na 5-tym biegu przy 140km/h robi się dużo za głośno. Czasem trzeba wysprzęglać wsteczny.
Jak po torach.
Nie mam jakiś problemów. Kiedy kupiłem zrobiłem konserwację podwozia razem z wymianą nadkoli na plastikowe. I od tego czasu nic. Warto kupić w dobrym stanie blacharskim i go przygotować, a użytkownik będzie jeździł do usr...
2 lata i nadal nie mogę się przyzwyczaić do parkowania tyłem. Jak będzie czas to zamontuję czujniki parkowania.
Myślę, że można się przyzwyczaić, nie mam problemów, choć moja dziewczyna cały czas zmienia mi ustawienia radia, gdy chce zwiększyć głośność ;)
Bez zastrzeżeń.
Bardzo dużo miejsca, i dla mnie i dla innych. Sporawy bagażnik. W Audi A4 B5/B6 czułem się klaustrofobicznie.
Słabo, ale wiedziałem, że tak będzie. Gorzej niż w Audi A4 B6, ale i tak jest lepiej niż np w Fordzie Focusie Mk II. Jak będzie chęć, to zrobię wyciszenie, wystarczy poszukać po forach.
Mazda nie jest droga w utrzymaniu. Nie miałem większych wydatków, no, poza konserwacją.
Kupiłem dosyć tanio, sprowadzany ze Szwajcarii przez znajomego. Za tyle pieniędzy z podobnego rocznika raczej nic sensownego nie kupił.
Czasem się zdarzają, zabrudzona przepustnica, zaśniedziałe styki przy tempomacie i w drzwiach do sterowania szybami. Olej 5l na 15kkm.
Poważnych nie było.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 1.8 MZR 120KM 88kW [l/100km]