Ocena kierowcy - Mazda 6 I Kombi

Okres użytkowania: 5 lat
Mazda 6 I Kombi 2.0 MZR 141KM 104kW 2002-2005 - Oceń swoje auto
Silnik : Przestronne, wygodne i mechanicznie niezawodne auto
Karoseria : Rdza
Układ elektryczny : Przepalające się żarówki...
Zawieszenie : Oryginały i zamienniki są gorszej jakości od części fabrycznych...
Auto sprowadziłem z Niemiec na początku 2010 roku i do tej pory przejechałem nim 100 tys. kilometrów (głównie po Polsce). Mechanicznie bez zarzutu. Po 12 latach plastiki zaczynają trzeszczeć, ale nie jest to zbyt głośne. Podstawowym problem w tym aucie jest rdza - tylne nadkola, oraz bardzo delikatny lakier - od myjni zaczął schodzić klar przy mocowaniach relingów po obu stronach.
Zero problemów. Oleju praktycznie nie bierze. Jest w miarę dynamiczny (ne pewno lepszy niż 1.8 do tego auta). Średnie spalanie w cyklu mieszanym u mnie to 9,3 litra (75% czasu to jazda po zakorkowanej Łodzi), więc dramatu nie ma.
Jedyny mankament to czasami na postoju trudno wbić wsteczny. Poza tym od czasu do czasu lubi haczyć podczas zmiany biegów. Poza tym nic się dotychczas nie działo.
Oryginalne zawieszenie bardzo dobre. Nie ściąga i nie myszkuje przy wyższych prędkościach. Na zakrętach idzie jak po szynach. Niestety u mnie przy ok. 150 tys. kilometrów zawieszenie wymagało remontu. Problem polega na tym, że nawet oryginały Mazdy to już nie to samo, co części na pierwszy montaż, instalowane w fabryce, i niestety to się czuje.
Bez problemu w każdą stronę. Trochę doskwiera mi nieobecność czujników parkowania, ale to nie wina samochodu.
Wszystko na swoim miejscu.
Bez zarzutu.
Bardzo wygodne auto. U mnie rodzina 2+2 i nigdy nie mieliśmy problemu z zapakowaniem się na wyjazd. Podłokietnik w odpowiednim miejscu i wygodny. Pozycja za kierownicą też. Dzieciaki mają z tył bardzo dużo miejsca. Od biedy przy dwóch fotelikach z tyłu, zmieści się jeszcze między nimi szczupła osoba dorosła.
To niestety nie jest najlepiej. Przy 120 km/h jest naprawdę głośno, a powyżej 140 km/h hałas robi się bardzo męczący.
Eksploatacja nie jest tania (klocki, amortyzatory, wahacze, itp.), ale z drugiej strony praktycznie nic się nie psuje, więc nie jest źle.
Potrzebowałem niezawodnego auta i wydanie nieco większej kwoty niż na inne marki było wkalkulowane w budżet, więc nie narzekam.
Sporadyczne. Głownie przepalają się żarówki reflektorów. No i raz padła mata grzewcza od lusterka, ale można wstawić używkę po kosztach.
Poza rdzą, praktycznie nic się z autem nie dzieje.

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 MZR 141KM 104kW [l/100km]

9,6