Ocena kierowcy - Mazda 6 I Kombi

Rok produkcji 2003
Okres użytkowania: 5 lat
Mazda 6 I Kombi 2.0 MZR 141KM 104kW 2002-2005 - Oceń swoje auto
Inne : Rdza
Samochód ma bardzo mocne strony ale też kilka poważnych wad. Po stronie zalet - znakomity silnik, nie bierze oleju, niewiele pali jak na swoją pojemność, praktycznie bezobsługowy i o dużej kulturze pracy. Do tego miejsca w kabinie jest dużo, wszystko jest pod ręką, ma świetny system audio. dobrej jakości materiały które nawet po 16 latach wyglądają lepiej niż w niejednym nowym aucie po roku. Jestem zadowolony z poziomu wyposażenia auta, najbardziej jednak z układu jezdnego - auto daje radochę z jazdy, świetnie się prowadzi. Rok temu wymieniłem całe zawieszenie, hamulce, sprzęgło i kilka innych rzeczy. W sumie wyłożyłem więcej niż auto jest warte ale jeździ kapitalnie. Przymierzałem się do kilku aut z segmentu c ale stwierdziłem że nie warto wydawać kasy bo mazdą jeździ mi się lepiej i nie denerwują mnie tandetne plastiki w środku. Wady - RDZA, robiłem auto u 3 różnych blacharzy w ciągu 5 lat eksploatacji i nie ma końca. Druga wada łatwiejsza do wyeliminowania to głośność przy dużych prędkościach. to auto jest po prostu fatalnie wygłuszone. Powyżej 120 nie można nawet normalnie muzyki posłuchać a o rozmowie można zapomnieć. Przez 5 lat bardzo intensywnego użytkowania samochód nigdy nie zawiódł, praktycznie bezawaryjny. Silnik - marzenie, dziś już takich nie robią. Gdyby nie to dawno bym się go pozbył. Mazda 6 - kochaj albo rzuć, znacie to powiedzenie?
Klasa sama w sobie - kultura pracy znakomita, moc wystarczająca, spalanie na dobrym poziomie. Bezobsługowy.
Bez rewelacji ale zasługuje na bardzo pozytywną ocenę.
Auto prowadzi się kapitalnie. Daje radochę z jazdy.
Obszerna i wygodna ale niestety rdzewieje na potęgę.
Gdyby nie fatalne wyciszenie to byłoby bardzo dobrze, zwłaszcza że auto ma świetny system audio.
Wszystko na swoim miejscu, nie ma się do czego przyczepić.
Tragiczne! po prostu go nie ma....

Pb - zużycie paliwa dla silnika 2.0 MZR 141KM 104kW [l/100km]

8,1